fbpx

Народна депутатка України Альона Шкрум: Як ми стали заручниками однієї людини, яка знаходиться далеко в бункері?

Альона Шкрум – народна депутатка України. Вона була спікеркою четвертого #UkrainianDialogue, який Аспен Інститут Київ провів з Аспен Інститутом Нова Зеландія. Пані Альона розповіла про причини повномасштабного російського вторгнення.

Деякі європейські країни досі не розуміють, як ми до цього дійшли

Пані Альона наголосила, що багато європейських країн не розуміють, що війна в Україні почалася ще під час анексії Криму та вторгнення на Донбас. І це питання, над яким ми повинні замислитись заради  запобігання війні в майбутньому:

— Я відчуваю, що деякі європейські країни досі не розуміють, як ми до цього дійшли і що до цього призвело. Вони думають, що раптом прокинулися 24 лютого від вибухів, вбивств мирних жителів і такого, що можна було побачити лише в підручниках з історії та історичному кіно. Тому дуже важливо обговорювати, як ми прийшли до цієї ситуації і як з неї вийти.

Вона зазначила, що Черчілля у своїй книзі про Другу світову війну зазначав схожі причини її початку до того, що ми бачили в Україні: заклики до компромісу та миру.

— Містер Черчілль сказав: Злість поганих людей посилювалася слабкістю доброчесних. Я думаю, що це було те, що ми спостерігали з 2014 року. По-перше, ми не поставились до вторгнення належним чином, і європейські країни не хотіли про нього чути. По-друге, нам сказали знайти компроміс, помиритися. Знову цитую пана Черчілля. Він сказав, що після Першої світової війни заклики до компромісу в подальшому стали причиною смертельної небезпеки для всього континенту.

Ми хочемо закінчити цю війну на нашій території

Пані Альона наголосила, що російська війна в Україні вже є глобальною, якщо говорити про цінності:

— Ми боремося за світ, демократичні цінності, збереження архітектури безпеки, міжнародне право. Путін бореться проти всього цього. Ми хочемо припинити війну на нашій території, і не допустити її поширення далі на Польщу, Латвію, Фінляндію, США, Францію та інші країни.

Путін став новим Гітлером нашого покоління

Пані Альона зазначила,  що сучасний світ виховав нового Гітлера. Ми повинні зупинити Путіна якомога швидше, перш ніж він привів світ до ще більшої катастрофи. Для цього, важливо, щоб міжнародні партнери допомогли Україні припинити війну на її території.

 — На жаль, Путін став новим Гітлером нашого покоління. Виникає питання, як ми стали заручниками однієї людини, що знаходиться в далекому бункері. І він досі штовхає весь світ до якоїсь згоди з ним. І це те, у чому ми повинні залишатися сильними та єдиними – з об’єднаною Європою та об’єднаним демократичним світом.

Аспен Інститут Київ розпочав проєкт #UkrainianDialogue у співпраці з міжнародними партнерами. Його мета – створити платформу для лідерського діалогу між українцями, які борються за демократичні цінності, та представниками інших країн, які підтримують Україну.

Українські лідери розповідають про особливості російського та українського суспільств, причини російського вторгнення в Україну, його наслідки для інших країн, та шляхи, як західна спільнота може допомогти захистити цінності та мир у світі. Це не лише аналітика та інсайти, а й особисті історії боротьби за свободу та гідність.

Дивіться на YouTube
Слухайте на Apple Podcasts
Слухайте на Google Podcasts
Слухайте на Spotify

X