fbpx

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина: кількість загиблих чи поранених мирних жителів України значно перевищує втрати українських військових

Ольга Стефанишина – Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Вона була спікеркою третього #UkrainianDialogue, який Аспен Інститут Київ провів разом із Аспен Інститутом Франція. Ольга розповіла про звірства росіян в Україні та про те, як російсько-українська війна впливає на світ.

Вже існує безліч доказів жорстокості, про яку ми чули лише на уроках історії за попередні десятиліття

На думку Ольги, зараз кожен є міністром перемоги України, і кожен робить все, що потрібно, щоб цей день настав якомога швидше.

Пані Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України наголосила, що 24 лютого Кремль розпочав найкривавішу війну в Європі з часів Другої світової війни. Вже є численні свідчення жорстокості, які ми засвоїли лише з уроків історії за попередні десятиліття.

— Путін у своїй риториці говорив про недопущення геноциду в Україні. Але саме зараз російська армія систематично вбиває і катує мирних жителів. На даний момент кількість загиблих чи поранених мирних жителів значно перевищує втрати українських військових. Ми почали використовувати термінологію, яка, здавалося б, мала використовуватись для опису трагедій минулого. До таких прикладів можна віднести фільтраційні табори, примусове переміщення людей та масові зникнення людей з території України. За нашими даними, до Російської Федерації (станом на 14 квітня) примусово депортовано 45 тисяч українців.

Близько 80% громадян Росії підтримують цю війну та масове вбивство українців

Ольга підкреслила, що Росія прагне знищити українців як націю. Вона зазначила, що всі ці звірства в Бучі та інших окупованих територіях України були не лише санкціоновані вищим політичним і військовим керівником Росії, але й схвалені громадянами Росії. Також вона зазначила, що російська пропаганда вже показує подальші плани на військові кампанії:

— Близько 80% громадян Росії підтримують цю війну та масове вбивство українців. Тому це спільна відповідальність. У російських ток-шоу відбуваються відкриті, детальні обговорення подальших наступальних атак, що не обмежуються лише Україною, а й включають Польщу, країни Балтії, Фінляндію та Швецію.

Масштабні наслідки війни вплинуть на економіки всього світу

Пані Віцепрем’єр-міністерка зазначила, якщо світові лідери не бажають приймати рішення щодо захисту українського народу на українській території, вони повинні захищати свій народ, свою націю, та нації, за які вони несуть відповідальність. Тому що наслідки російсько-української війни вплинуть на національні економіки у всьому світі:

— Масштабні наслідки цієї війни стосуються не лише військового конфлікту. ⅕ населення світу буде страждати від нестачі їжі. Цю іннервацію започаткувала війна. Масштабні наслідки зашкодять економіці всього світу, постраждають багато азійських та африканських країн. Тому ми зараз говоримо, що принаймні над Чорним морем має бути закрите небо, щоб забезпечити відновлення відвантажень товарів, насіння по всьому світу. Зараз це заблоковано, і це впливає не тільки на українську економіку.

Ольга підкреслила, що настав час лідерів дій. При цьому вона зазначила, що замість того, щоб шукати компроміси для зменшення втрат у своїх економіках, європейські лідери повинні розуміти, що жертвування життям українців не приведе до процвітання.

Aspen Institute Kyiv запустив проект #UkrainianDialogue у співпраці з міжнародними партнерами. Його мета – створити платформу для лідерського діалогу між українцями, які борються за демократичні цінності, та представниками інших країн, які підтримують Україну.

Українські лідери розповідають про особливості російського та українського суспільств, причини російського вторгнення в Україну, його наслідки для інших країн, та шляхи, як західна спільнота може допомогти захистити цінності та мир у світі. Це не лише аналітика та інсайти, а й особисті історії боротьби за свободу та гідність.

Дивіться на YouTube
Слухайте на Apple Podcasts
Слухайте на Google Podcasts
Слухайте на Spotify

X