fbpx

Business and Society

  • Date:
    7червня - 8 липня, 2023
  • Місце проведення:
    Онлайн
  • Дедлайн подачі заявок:
    25 квітня, 2023
Подати заявку

Аспен Інститут Київ оголошує набір учасників на семінар “Бізнес та суспільство”, що відбудеться онлайн 7 червня – 8 липня, 2023 року. Семінар включатиме  три тематичних модулі, кожен з яких триватиме чотири дні.  

Семінар “Бізнес та суспільство” – це серія заходів, що покликані створити платформу для діалогу між лідерами бізнесу, готових до трансформацій сталих уявлень про природу підприємництва та лідерства, здатних вкладати час та зусилля у власний розвиток, формування ціннісних орієнтирів у бізнес-середовищі, мислити і діяти прогресивно та довгостроково в інтересах суспільства.

Упродовж семінару учасники братимуть участь у модерованих діалогах із елементами сократівського методу – спільно читатимуть та обговорюватимуть фрагменти творів класичних і сучасних мислителів, обмінюватимуться думками і досвідом, з наміром глибше зрозуміти себе та свою місію як підприємців. 

Учасники вестимуть діалогу про природу економічної діяльності, взаємодію бізнесу та влади, справедливість, етику та мораль у бізнесі, особливості сучасного лідерства. А також — виклики сучасності, зокрема — повномасштабну російсько-українську війну.

Детальніше про основні теми, які включатиме семінар:

Homo economicus: пристрасті та свободи

Людина як економічна істота є творцем. Свої творіння вона виготовляє з матеріалу природи відповідно до власних цілей та візій. Що спонукає людину до економічної діяльності та підприємництва? Учасники семінару розглянуть ідеї та вчення, що намагаються пояснити природу людини як виробника і творця нових благ, а також осмислять феномен підприємництва, його походження та історичну роль.

Природа влади

Владні відносини пронизують суспільство, формуючи мережу явних і прихованих ієрархій. Політична влада є одним серед тих елементів такої мережі, що справляють помітний вплив на підприємницьку діяльність та розвиток бізнесу. Бізнес також є носієм влади, що робить його одним з важливих джерел суспільної трансформації. У фокусі семінару – походження і суть влади, а також місце бізнесу у мережі владних відносин.

Справедливість, етика і мораль у підприємництві

Підприємницькі та управлінські рішення неодмінно спираються на наші уявлення про справедливість та етичні засади, які часто не усвідомлюються. Справедливість є важливою складовою побудови продуктивних стосунків з партнерами, зі співробітниками компаній, з державними органами тощо. У межах семінару учасники розглядатимуть основні теорії справедливості, етичні принципи та мотивації, що визначають діяльність підприємця, його професійні рішення, взаємодію з партнерами, працівниками та суспільством.

Грані лідерства та виміри відповідальності

Лідерство – постійний атрибут суспільного життя: лідери скеровують і надихають, пропонують нове бачення, беруть на себе відповідальність перед обличчям нових і старих викликів. Проте саме лідерство не є незмінним. Кожна епоха, сфера чи окрема ситуація перевизначають суть лідерства. Якою є природа лідерства? У чому особливість бізнес-лідерства в інформаційну епоху? Учасники семінару розглянуть різні типи лідерства, проаналізують виклики, що стоять перед сучасними лідерами бізнесу, зможуть обговорити шляхи їхнього подолання.

Аудиторія семінару – власники та керівники підприємств, представники бізнес-медіа, асоціацій, професійних об’єднань та інших організацій, що сприяють розвитку бізнесу, високопосадові державні службовці відповідного профілю тощо. Приблизний вік учасників – від 25 років. Брати участь у відборі можуть представники усіх регіонів України.

На основі заявок та співбесіди буде сформовано групу з 24 учасників.

У межах семінару заплановані онлайн-зустрічі з лідерами бізнес-спільноти та державного управління, з якими учасники матимуть можливість обговорити теми економіки, підприємництва та лідерства. 

Семінар включатиме такі тематичні модулі:

І. Homo economicus: у пошуках себе7-10 червня 

Людина як економічна істота є творцем. Свої творіння вона виготовляє з матеріалу природи відповідно до власних цілей та візій. Що спонукає людину до економічної діяльності та підприємництва? Учасники семінару розглянуть ідеї та вчення, що намагаються пояснити природу людини як виробника і творця нових благ, а також осмислять феномен підприємництва, його походження та історичну роль.  

ІІ. Бізнес, влада, справедливість 21-24 червня

Владні відносини пронизують суспільство, формуючи мережу явних і прихованих ієрархій. Політична влада є одним серед тих елементів такої мережі, що справляють помітний вплив на підприємницьку діяльність та розвиток бізнесу. Бізнес також є носієм влади, що робить його одним з важливих джерел суспільної трансформації та акцентує значущість справедливості як фундаменту продуктивних стосунків з партнерами. У фокусі семінару – походження і суть влади, місце бізнесу у формуванні справедливого суспільства.

ІІІ. Лідерство в часи випробувань 5-8 липня

Лідерство – постійний атрибут суспільного життя: лідери скеровують і надихають, пропонують нове бачення, беруть на себе відповідальність перед обличчям найгостріших викликів. Учасники семінару проаналізують ключові риси ефективного лідерства в умовах масштабної кризи, поділяться досвідом адаптації діяльності в умовах воєнного часу, обговорять бачення пріоритетів подальшого розвитку та відновлення економіки країни тощо.

По закінченню семінару запланована офлайн зустріч у м. Київ для урочистого вручення сертифікатів Аспен Інституту Київ (опційно).

Модератори діалогів

– Сергій Роголь, член Наглядової ради Аспен Інституту Київ, модератор лідерських семінарів, співвласник та СЕО групи компаній «ЕСТЕТ».

Олександр Доброєр, експерт в сфері комунікаційних стратегій та розвитку навичок публічних презентацій; розробник навчальних програм і освітніх маршрутів, коуч. Програмний директор (Learning & Exchange) Празького громадського центру. Модератор лідерських семінарів в Аспен Інституту Київ; програмний консультант та співкоординатор Фестивалю Ідей, співзасновник бізнес-спільноти Board.

 

Аудиторія семінару – власники та керівники підприємств, представники бізнес-медіа, асоціацій, професійних об’єднань та інших організацій, що сприяють розвитку бізнесу, високопосадові державні службовці відповідного профілю тощо. Приблизний вік учасників – від 25 років. Брати участь у відборі можуть представники усіх регіонів України та інших країн світу.

На основі заявок та співбесіди буде сформовано групу з 24-26 учасників.

Організаційний внесок – 27 600 грн (можлива оплата кількома платежами).

Онлайн-сесії відбуватимуться на платформі Zoom (з середи по п’ятницю у другій половині дня, у суботу – у першій половині дня).

Реєстрація на семінар відкрита до 25 квітня 2023 р.

Подати заявку
X