Бізнес і суспільство

  • Дата:
    15-18 липня, 2020
  • Місце проведення:
    Онлайн, з використанням конференц-зв’язку Zoom
  • Дедлайн:
    29 червня, 2020

Аспен Інститут Київ розпочав набір на перший онлайн-семінар програми “Бізнес і суспільство”, що відбудеться 15-18 липня 2020 р. 

Програма “Бізнес і суспільство” – це серія семінарів, що покликані створити платформу для діалогу між лідерами бізнесу, готових до трансформацій сталих уявлень про природу підприємництва та лідерства, здатних вкладати час та зусилля у власний розвиток, формування ціннісних орієнтирів у бізнес-середовищі, мислити і діяти прогресивно та довгостроково в інтересах суспільства.

У межах програми заплановано чотири онлайн-семінари. Перший з них – “Homo economicus: у пошуках себе”. У фокусі семінару – природа людини як виробника і творця нових благ, феномен підприємництва, його походження та історична роль. 

ФОРМАТ

Упродовж семінару учасники братимуть участь у модерованих діалогах із елементами сократівського методу – спільно читатимуть та обговорюватимуть фрагменти творів класичних і сучасних мислителів, обмінюватимуться думками і досвідом з наміром глибше зрозуміти себе та свою місію як підприємців. 

ПРОГРАМА

 

15 липня, 18.00-19.30. Спільна онлайн-зустріч і знайомство учасників

Під час спільної зустрічі учасники поділяться один з одним своїм підприємницьким досвідом та професійними пріоритетами, обміняються власними очікуваннями від семінару та інтелектуальними цілями.

 

16 липня, 15.00-18.30. Модеровані діалоги

І. Homo economicus: біля витоків, 15.00-16.30.

Людина як економічна істота є творцем. Свої творіння вона виготовляє з матеріалу природи відповідно до власних цілей та візій. Що є такого в людині, що спонукає її до економічної діяльності та підприємництва? Де коріння цього потягу – в людській природі чи в культурі, яка на неї впливає?

ІІ. Свобода індивіда і рабство пристрастей, 17.00-18.30.

Доба Модерну породила не лише промислову революцію і розвиток науки. Вона звела на п’єдестал нові цінності, серед яких основна – цінність індивідуальної свободи. Як XVIII і XIX століття бачило людину? Як ліберальні мислителі того часу тлумачили індивідуальність, свободу, розум та почуття?

 

17 липня, 15.00-18.30. Модеровані діалоги

ІІІ. Особистість перед обличчям історичної необхідності, 15.00-16.30. 

Якщо ліберальна традиція розглядала людину як повноправного і вільного індивіда, то соціалізм вбачав у ній продукт суспільних відносин, зумовлених панівним способом виробництва. Що є визначальним для економічної, підприємницької діяльності людини в індустріальному суспільстві? 

ІV. Атлант vs. Гея: перспективи протистояння, 17.00-18.30. 

Капіталістичний лад охопив усю планету, дедалі активніше долає її межі і навіть трансформує людську природу. Яких трансформацій повинен зазнати сам капіталізм, щоб увійти в лад з екосферою? Які є сценарії побудови економіки майбутнього?

 

18 липня, 10.00-13.00. Панельні дискусії

Учасники матимуть можливість обговорити із запрошеними експертами теми економіки, підприємництва та лідерства. 

 

МОДЕРАТОРИ ДІАЛОГІВ

Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ, експерт з розвитку громадянського суспільства.

Сергій Роголь, член Наглядової ради Аспен Інституту Київ, співвласник групи компаній “ЕСТЕТ”.

 

АУДИТОРІЯ СЕМІНАРУ

Власники та керівники підприємств, представники бізнес-медіа, асоціацій, професійних об’єднань та інших організацій, що сприяють розвитку бізнесу, високопосадові державні службовці відповідного профілю тощо. Приблизний вік учасників – 25-55 років. Брати участь у відборі можуть представники усіх регіонів України.

На основі заявок та співбесіди буде сформовано групу з 20 учасників.

 

Організаційний внесок – 6 500 грн.

Онлайн-сесії відбуватимуться на платформі Zoom.

Реєстрація на семінар відкрита до 29 червня.

 

X