fbpx

І. Homo economicus: у пошуках себе, 28-31 жовтня

  • Дата:
    28-31 жовтня
  • Місце проведення:
    Online, з використанням конференц-зв'язку Zoom

28-31 жовтня відбудеться перший онлайн-модуль програми “Бізнес і суспільство” на тему “Homo economicus: у пошуках себе”. У фокусі модулю – природа людини як виробника і творця нових благ, феномен підприємництва, його походження та історична роль.

ПРОГРАМА

28 жовтня, 18.00-19.30. Спільна онлайн-зустріч і знайомство учасників

Під час спільної зустрічі учасники поділяться один з одним своїм підприємницьким досвідом та професійними пріоритетами, обміняються власними очікуваннями від семінару та інтелектуальними цілями.

29 жовтня, 15.00-18.30. Модеровані діалоги

І. Homo economicus: біля витоків, 15.00-16.30.

Людина як економічна істота є творцем. Свої творіння вона виготовляє з матеріалу природи відповідно до власних цілей та візій. Що є такого в людині, що спонукає її до економічної діяльності та підприємництва? Де коріння цього потягу – в людській природі чи в культурі, яка на неї впливає?

ІІ. Свобода індивіда і рабство пристрастей, 17.00-18.30.

Доба Модерну породила не лише промислову революцію і розвиток науки. Вона звела на п’єдестал нові цінності, серед яких основна – цінність індивідуальної свободи. Як XVIII і XIX століття бачило людину? Як ліберальні мислителі того часу тлумачили індивідуальність, свободу, розум та почуття?

30 жовтня, 15.00-18.30. Модеровані діалоги

ІІІ. Особистість перед обличчям історичної необхідності, 15.00-16.30. 

Якщо ліберальна традиція розглядала людину як повноправного і вільного індивіда, то соціалізм вбачав у ній продукт суспільних відносин, зумовлених панівним способом виробництва. Що є визначальним для економічної, підприємницької діяльності людини в індустріальному суспільстві? 

ІV. Атлант vs. Гея: перспективи протистояння, 17.00-18.30. 

Капіталістичний лад охопив усю планету, дедалі активніше долає її межі і навіть трансформує людську природу. Яких трансформацій повинен зазнати сам капіталізм, щоб увійти в лад з екосферою? Які є сценарії побудови економіки майбутнього?

31 жовтня, 10.00-13.00. Панельні дискусії

Учасники матимуть можливість обговорити із запрошеними експертами теми економіки, підприємництва та лідерства. 

X