fbpx

Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін: Єдиний спосіб врятувати українську економіку – прийняти її членом Європейського Союзу

Аспен Інститут Київ запустив проєкт #UkrainianDialogue у співпраці з міжнародними партнерами Аспен Інституту. Його мета – створити платформу для лідерського діалогу між українцями, які борються за демократичні цінності, та представниками інших країн, які підтримують Україну. Денис Кудін був спікером другого #UkrainianDialogue, який Аспен Інститут Київ провів з Аспен Інститутом Італія. Денис розповів про план відновлення економіки України у воєнний та повоєнний періоди.

Для України ця війна – не просто конфлікт із сусідом, а конфлікт між Азією та Європою

Денис Кудін – перший заступник міністра економіки України. Він підкреслив, що причиною війни в Україні є наш проєвропейський вибір. Тому важливо, щоб Європа також прийняла нашу країну як частину свого простору:

— Для України ця війна — не просто конфлікт із сусідом, а конфлікт між Азією та Європою, авторитарним і демократичним стилем керівництва. Ми віримо, що Україна зробила свій вибір. Ми продемократичні, ми проєвропейські і, врешті, ми очікуємо, що європейська сім’я прийме Україну як «одних із нас».

З точки зору того, що ми зараз робимо, це захист внутрішнього виробника

Денис підкреслив, що в Україні ВВП скоротився приблизно на 40 відсотків: з 200 мільярдів доларів у 2021 році до близько 120 мільярдів доларів у 2022 році. Він пояснив, що нинішній план відновлення української економіки розділений на 2 частини. Є речі, які робляться безпосередньо під час війни, і те, що буде зроблено в майбутньому як план повоєнного економічного розвитку. Головним завданням економіки воєнного часу є збереження національних виробників та бізнесу:

— З точки зору того, що ми зараз робимо,  це захист внутрішнього виробника. Ми запустили різні заходи підтримки. Українські виробники, які займаються продуктами харчування, були завантажені державним замовленням на третій день війни. Вони змогли виробляти в регіонах, куди ми не можемо привезти їжу ні вантажівками, ні потягами. Також ми розпочали заходи щодо спрощення життя бізнесу шляхом масштабної програми переміщення бізнесу.

Чотири основні напрями післявоєнного плану розвитку

Щодо плану відновлення економіки у післявоєнний час, Денис переконаний, що єдиний спосіб врятувати українську економіку – це прийняти її як члена Європейського Союзу через 24 місяці після угоди про припинення вогню. Крім того, він підкреслив, що в післявоєнному плані розвитку є чотири основні напрямки:

— Перший — це доступ до ринків G7 та ЄС, що є найефективнішим інструментом торгівлі; другий – заходи позитивного міграційного припливу, звичайно, нам доведеться відбудувати масштаби країни; третій – фокус на кількох галузях, таких як військова та аерокосмічна, харчова промисловість, металообробка та машинобудування, IT; останнє, але не менш важливе, нам доведеться підтримувати рівень капітальних інвестицій на рівні близько 35% ВВП.

Українські лідери розповідають про особливості російського та українського суспільств, причини російського вторгнення в Україну, його наслідки для інших країн, та шляхи, як західна спільнота може допомогти захистити цінності та мир у світі. Це не лише аналітика та інсайти, а й особисті історії боротьби за свободу та гідність.

Дивіться на YouTube
Слухайте на Apple Podcasts
Слухайте на Google Podcasts
Слухайте на Spotify

X