fbpx

Посол України в Австралії Василь Мирошниченко: «Увесь світ спостерігає за результатами цієї війни»

Василь Мирошниченко – посол України в Австралії. Він був спікером на четвертому #UkrainianDialogue, який Аспен Інститут Київ провів з Аспен Інститутом Нової Зеландії. Василь розповів про те, як російсько-українська війна змінила українське суспільство та як її результат може вплинути на світ.

Єдиний шлях до миру – сильні українські економіка та армія

Василь зізнався, незважаючи на багато обговорень і зустрічей про три місяці нарощування російських військ на кордоні, повномасштабне вторгнення 24 лютого було для нього неочікуваним:

— Я надав багато коментарів міжнародним ЗМІ щодо інтерпретації нарощування російських військ на кордоні. Але якщо говорити про мене особисто, я не очікував того повномасштабного вторгнення, яке стало реальністю 24 лютого. Багато дискусій йшлося про штурм Росії на Сході в Донецькій та Луганській областях. Ми не могли повірити, що це буде повномасштабне вторгнення на трьох різних фронтах.

Він підкреслив, що єдиний шлях до миру – це сильні українські економіка та армія. Також він наголосив на актуальності допомоги боєприпасами:

— Я сподіваюся, що ми зупинимо цю війну. Але, дивлячись у майбутнє, ми не можемо змінити нашу географію. Росія  завжди буде нашим сусідом. Тільки сильний український військовий потенціал та сильна українська економіка можуть забезпечити нам захист та безпеку. З іншого боку, наступ, що триває на Східному фронті, є жорстоким. Рівень боєприпасів, спорядження та зброї, які нам потрібні, це якийсь інший рівень. Нам потрібна ефективна зброя. Більше артилерії, протитанкових та протикорабельних ракет. Нам треба боєприпаси певного калібру та важка наступальна зброя. Ми це потребуємо вже зараз і швидко.

Багато чого залежатиме від того, як вирішиться ця ситуація

Василь підкреслив, що результат цієї війни є вирішальним не лише для майбутнього України, а й для подальших геополітичних кроків у світі. Це також впливає на ситуацію в Тихоокеанському регіоні:

— Я думаю, що багато буде залежати від того, як вирішиться ця ситуація, адже весь світ спостерігає за її результатом. Якщо такі поведінка, агресивна політика та порушення правил не отримають належної відповіді, це створить дуже негативний прецедент для інших країн. Це означатиме, що будь-хто може робити те саме. Те, що прямо зараз вже відбувається з Соломоновими островами, не є випадковістю, і надалі ми побачимо більше цього.

Українці переживають щось подібне до досвіду Анзак австралійців та новозеландців

Василь порівняв українську боротьбу за свободу з Днем Анзака в Новій Зеландії та Австралії: народження української політичної нації відбулося через військову агресію та трагічну втрату.

— Зараз українці переживають щось подібне до досвіду Анзак австралійців та новозеландців в період Першої світової війни. Він наблизив ці нації до суверенітету та незалежності. Народження української політичної нації відбулося через війну і трагічні втрати за останні вісім років. Але особливо зараз, через це вторгнення, ми повністю сприйняли появу української політичної нації. Україномовні, російськомовні,  католики, православні, євреї та мусульмани об’єднані проти одного зла. Це те, чого ми ніколи раніше не бачили, і ми ніколи не зможемо повернутися до того, ким ми були раніше: це буде інша країна.

Водночас, це дуже травматичний досвід для української нації:

— Україні знадобиться два-три покоління, щоб подолати цю травму. Але навіть з цим,  глибоко в наших генах, у нашій крові, є і буде те, що ми пам’ятатимемо і не зможемо пробачити. Я думаю, що Росія тепер для нас назавжди втрачена.

Аспен Інститут Київ запустив проєкт ##UkrainianDialogue у співпраці з міжнародними партнерами. Його мета – створити платформу для лідерського діалогу між українцями, які борються за демократичні цінності, та представниками інших країн, які підтримують Україну.

Українські лідери розповідають про особливості російського та українського суспільств, причини російського вторгнення в Україну, його наслідки для інших країн, та шляхи, як західна спільнота може допомогти захистити цінності та мир у світі. Це не лише аналітика та інсайти, а й особисті історії боротьби за свободу та гідність.

Дивіться на YouTube
Слухайте на Apple Podcasts
Слухайте на Google Podcasts
Слухайте на Spotify

X