fbpx

Голова постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв: «Мої перший, другий і третій пункти — нам потрібна зброя»

Єгор Чернєв – голова постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї НАТО. Він був спікером третього #UkrainianDialogue, який Аспен Інститут Київ провів разом із Аспен Інститутом Франція. Єгор зазначив, що в українців достатньо волі та мотивації до боротьби. Водночас, наша країна відчуває суттєвий дефіцит зброї.

Нацизм повернувся до Європи

Єгор сказав, що нинішні заяви Росії схожі на те, що нацисти заявляли під час Другої світової війни. І те, що ми бачимо від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, є не що інше, як геноцид українського народу:

— Після фотографій з Бучі, Гостомеля та інших міст ми всі, на жаль, бачимо, що нацизм повернувся до Європи. Судячи з заяв російських пропагандистів і політиків нам заборонено мати свою мову, територію, історію та культуру. Нам також заборонено існувати.

Путін заявив, що вони хочуть створити новий світовий порядок

На відміну від інших колишніх імперій, Росія все ще має імперське мислення. Це була єдина причина ультиматуму щодо кордонів НАТО, який вони ставили напередодні війни. Єгор підкреслив, що допомагати Україні зараз означає захищати західні цінності і мир у майбутньому:

— Ультиматум повернути НАТО до кордонів 1997 року був висунутий лише тому, що Росія хотіла поширити свій вплив на колишні країни Варшавського договору чи Російської імперії. Путін сказав, що вони хочуть відновити новий світовий порядок, де західний світ не буде відігравати таку помітну роль. Я не намагаюся нікого налякати, але наступними можуть бути країни Балтії чи Польща. Ми чули ці заяви з Кремля перед початком війни. Я не сумніваюся, що кінцева мета Російської Федерації – знищити й окупувати нашу країну, а потім рухатися вперед.

Мої перший, другий і третій пункти — нам потрібна зброя

Єгор підкреслив терміновість надання Україні достатньої кількості зброї та пояснив, який тип зброї може нам допомогти в першу чергу:

— Мій перший, другий і третій пункти — нам потрібна зброя, з усього світу. Вона нам була потрібна ще на вчора. Ми використовуємо багато зброї радянських часів, і артилерійських боєприпасів до неї не вистачає. Деякі країни колишнього Варшавського договору мають вищезгадані боєприпаси.

Свою промову Єгор закінчив словами, які Вінстон Черчиль адресував до Франкліна Делано Рузвельта в 1941 році: «Ми не зазнаємо невдачі і не похитнемось. Ми не втомимося. Дайте нам інструменти, і ми закінчимо свою роботу».

Аспен Інститут Київ запустив проєкт #UkrainianDialogue у співпраці з міжнародними партнерами. Його мета – створити платформу для лідерського діалогу між українцями, які борються за демократичні цінності, та представниками інших країн, які підтримують Україну.

Українські лідери розповідають про особливості російського та українського суспільств, причини російського вторгнення в Україну, його наслідки для інших країн, та шляхи, як західна спільнота може допомогти захистити цінності та мир у світі. Це не лише аналітика та інсайти, а й особисті історії боротьби за свободу та гідність.

Дивіться на YouTube
Слухайте на Apple Podcasts
Слухайте на Google Podcasts
Слухайте на Spotify

X