fbpx

Фестиваль Ідей — 2021: Держава в один клік

На Фестивалі Ідей — 2021 пройшла панельна дискусія «Держава в один клік: шлях цифровізації». Вона була присвячена розвитку української «цифрової держави», технологіям та сервісам, які все більше інтегруються в наше життя. Окрему увагу учасники приділили питанням кібербезпеки. 

Спікерами події були IT-директор «Альфа-Банк Україна» Андрій Гриценюк, заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Віктор Жора, регіональна менеджерка AppDynamics/Cisco Ольга Кобріна. Модерував дискусію співзасновник та голова Ради директорів ISPP (Information System Security Partners) Олег Дерев’янко. 

На думку Андрія Гриценюка, головний тренд, який визначає та далі визначатиме успішність сервісів та продуктів — їх можливість спрощувати життя людей. Умовно можна говорити «сервіси для лінивих людей». Це стосується і держави, і банківського сектору, який він представляє. Крім того, такою є загальна тенденція. 

— Технології загалом та конкретні сервіси, які з’являються щомісяця, значно спрощують українцям життя. Успіх мають та далі матимуть ті продукти, які є не дуже помітними для людей, але дозволяють їм залишатися у стані комфорту, не роблячи надзусиль над собою. Я, як громадянин, не хочу вставати з дивану. Мені хочеться, щоб послуги були доступними в один або кілька кліків. 

Віктор Жора навів статистику завантажень застосунку  «Дія». На момент проведення дискусії цей показник становив приблизно 6 млн користувачів. На думку Віктора, може бути сенс ставити за мету 15 — 20 млн завантажень. 

— Поява «Дії» — це, безумовно, позитивне явище. Про успіх у ширшому значенні можна буде говорити після набуття сервісом більшої масовості. Для цього потрібна екосистема: зараз комусь можуть бути недоступні девайси для завантаження застосунку, а у чиємусь населеному пункті банально відсутній стабільний інтернет. Міністерство цифрової трансформації виходить з ініціативами, які цю екосистему «живлять». Наприклад, є проєкт розповсюдження інтернету у віддалені точки нашої держави. Також запущені більше 90 проєктів цифрової трансформації. 

Окремою темою обговорення стала кібербезпека. Її розвиток — це постійна, щоденна робота. Для прикладу, щотижня на державні ресурси здійснюються близько 50 тисяч кібератак. Олег Дерев’янко порівняв кібербезпеку зі здоров’ям людини: 

— Немає жодної гарантії, що ніхто ніколи нічим не захворіє. Питання у тому, як швидко хвороба буде виявленою, як їй протидіяти та запобігати захворюванням у майбутньому. 

Ольга Кобріна виділила три складових кібербезпеки. Дуже важливим у цьому контексті є освітній компонент, який дозволить людям ефективно використовувати наявні технології. 

— Говорячи про кібербезпеку, треба враховувати 3 аспекти: технології, які здатні захистити код застосунку і виявити певну вразливість, освіченість людей та їх уміння працювати з цими технологіями, а також  процеси. Люди та процеси наразі є слабшими місцями. 

Фестиваль Ідей   2021 був проведений Аспен Інститутом Київ спільно з Impact Hub Odessa.

 

X