Фестиваль Ідей проводиться у партнерстві Аспен Інститут Київ та Impact Hub Odesa.
У 2023 році традиційний Фестиваль Ідей, зважаючи на безпекову ситуацію, перетворився на Дні Ідей — серію онлайн дискусій, що відбулися онлайн. Це були три дні панельних дискусії з українськими інтелектуалами, політиками, бізнесменами, полісімейкерами — тими, хто впливає на творення нашого співжиття та майбутнього.
У 2024 році Дні Ідей пройшли у Житомирі, Полтаві та Одесі.
Перший День Ідей ми провели у Житомирі. Близько 100 представників суспільно значущих галузей і лідерських спільнот надихнулися виступами експертів під час панельних дискусій: розглянули необхідність трансформації системи освіти, зважаючи на виклики сьогодення; вплив історичних традицій виховання лідерів та роль громадянського суспільства у трансформації військової освіти і керівництва. Представники місцевої громади долучилися до дискурсивного форуму “Майбутнє Житомирщини”, жваво обговорюючи виклики, які стоять перед Житомирщиною, а також способи їх вирішення. Знаходити точки згоди, обговорювати питання, на які складно давати відповіді — одне з наших ключових завдань як суспільства. Адже зважені спільні дії сьогодні не лише допоможуть нам вистояти, а і матимуть позитивний результат у майбутньому.

У Полтаві у фокусі обговорення були дві теми: вплив медіа на свідомість та пошук джерел внутрішньої стійкості. Широке використання українцями соцмереж та каналів у месенджерах робить їх найефективнішим інструментом для комунікації, а також відкриває широке поле для впливу на суспільство, зокрема і під час війни. Учасники дискусії говорили про різницю між класичними медіа та інфлюенсерами, а також аналізували інструменти, які вони використовують. Зокрема — на прикладі інформаційної хвилі, яку спричинив терористичний удар Росії по Охматдиту. Учасники другої панельної дискусії поділилися власним досвідом та міркуваннями про джерела внутрішньої енергії для життя та боротьби. Йшлося також про те, як духовна стійкість окремих людей може допомогти стати сильнішими спільнотам та суспільствам. Для прикладу — єдність стала одним з факторів успішного опору українського суспільства на початку повномасштабного вторгнення. Окрему увагу учасники приділили взаємодії між цивільними, військовими та їх родинами.

В Одесі більше 80 лідерів місцевої спільноти, а також випускників Інституту з усієї України взяли участь у події — “Мілітарна демократія” та “CASTIGAT RIDENDO MORES: стійкість і гумор в часи війни”. Ми розглянули як війна впливає на демократичні інститути, громадянське суспільство та політичну культуру, а також проаналізували відповідні приклади з історії та сучасності. Під час другої панельної дискусії разом з експертами ми обговорили як гумор допомагає зберігати внутрішню гармонію, підтримувати силу духу та плекати надію навіть у найважчі часи. Окрему увагу приділили питанню доречності гумору та визначенню “червоних ліній”, які можуть відділяти гумор від зневаги до людської гідності.