fbpx

Справедливість, закон і суспільство

 • Дата:
  17-21 липня, 2024
 • Місце проведення:
  Закарпаття
 • Дедлайн подачі заявок:
  29 травня 2024 року
Подати заявку

Аспен Інститут Київ проведе семінар “Справедливість, закон і суспільство” 17-21 липня 2024 року на Закарпатті.

Семінар покликаний створити платформу для діалогу між професіоналами у сфері юриспруденції, державного управління та правозахисної діяльності, готових до осмислення філософських аспектів явищ державно-правової дійсності через долучення до напрацювань західної філософської традиції.

Учасники семінару братимуть участь у модерованих діалогах із елементами сократівського методу – спільно читатимуть та обговорюватимуть фрагменти творів класичних і сучасних мислителів, обмінюватимуться думками і досвідом з наміром глибше зрозуміти себе, свою професійну місію та сутність феноменів державно-правової дійсності.  

Упродовж чотирьох днів учасники обговорюватимуть фундаментальні питання філософії права:

Ідея справедливості

Ідея справедливості є фундаментом будь-якої правової системи. Однак саме поняття залишається непроясненим та відкритим для взаємовиключних тлумачень. Чи має справедливість об’єктивні критерії, незалежні від цінностей окремих людей, суспільств та культур? Чи все ж справедливість – це домовленість, що виникає на основі мінливих цінностей?

Права і закон

Закон – одна з форм юридичного закріплення прав людини. Та чи завжди закон забезпечує права? Чи властивий людині певний набір прав за самою її природою – незалежно від законодавчого закріплення? Чи, можливо, права – це лише конструкт, породжений волею законодавця?  

Сутність і призначення держави

Питання про призначення держави досі залишається дискусійним. Які цінності та принципи повинні лежати в основі держави? Як змінювалося уявлення про призначення держави та яких змін концепція держави зазнає у ХХІ столітті?

Також учасники матимуть можливість обговорити роль та відповідальність лідерів суспільства у розвитку правової культури, правосвідомості та справедливих суспільних відносин.

Взяти участь у семінарі можуть професіонали у сфері юриспруденції, державного управління, правозахисної діяльності, професійної журналістики та науковці, що мають активну громадянську позицію та є лідерами відповідної сфери.

 Семінар “Справедливість, закон і суспільство” проводиться за фінансової підтримки OSCE.

Участь у семінарі безкоштовна, на конкурсній основі.

Семінар є частиною програмного напряму “Справедливість, закон і суспільство”, спрямованого на створення діалогової платформи для лідерів, які впливають на реформування системи правосуддя та сприяють розбудові правової держави. В рамках програмного напряму “Справедливість, закон і суспільство” відбуваються семінари, круглі столи та інші заходи.

 • Олена Фоміна

  Директорка програми «Справедливість, закон та суспільство»
  of@aspeninstitutekyiv.org
Подати заявку
X