fbpx

Осмислення ролі правничої спільноти у подоланні викликів воєнного часу: відбувся десятий семінар “Справедливість, закон і суспільство”

Війна вимагає швидких рішень та швидких дій, бо від них залежать життя людей. Разом з тим, швидкість у врядуванні може дати миттєві результати та мати негативні наслідки у довгостроковій перспективі. Основні конституційні цінності – демократія, справедливість, права людини та верховенство права – допомагають компенсувати та виправити можливі помилки. Саме під час війни вони повинні залишатися в центрі уваги лідерів та бути предметом переосмислення в контексті поточної ситуації.

12 — 16 липня Аспен Інститут Київ за підтримки Програми підтримки ОБСЄ в Україні провів десятий семінар «Справедливість, закон і суспільство» у Закарпатській області. Захід об’єднав 23 учасників — професіоналів зі сфер юриспруденції, державного управління та правозахисної діяльності, журналістів та науковців. 

«Наші спільні зусилля – Аспен Інституту Київ та ОБСЄ – створюють платформу для діалогу лідерів правничої спільноти, надають можливість обговорити роль та відповідальність тих, хто веде за собою, відносно розвитку правової культури, правосвідомості та справедливості соціальних взаємин. Це також створює простір для пошуку шляхів розбудови доброго суспільства в Україні,» — відзначила Олена Фоміна, директорка програмних напрямів Аспен Інституту Київ

Протягом чотирьох днів в форматі модерованого діалогу учасники обговорювали фундаментальні ідеї та поняття філософії права, такі як справедливість і право, права та обов’язки, сутність держави. Учасники мали змогу поміркувати про роль і відповідальність лідерів у розвитку правової культури, правосвідомості та виклики воєнного часу.

«Діалог з правових питань, який відбуваються між лідерами з різних галузей, допомагає втілити та поширити практики належного урядування в усіх сферах суспільного життя. Вважаю, що такі обговореня стають імпульсом незворотності належного урядування,» — відзначив Дмитро Лук’янов, заступник Голови Вищої ради правосуддя України, – «Коли занурюєшся в обговорення класичних текстів, які є наріжним каменем демократичної традиції, знайомишся у живому спілкування з цікавими людьми, з якими можна потім розробляти спільні проєкти, коли маєш можливість переглянути свої погляди, це дійсно досвід, що змінює твоє життя».

Під час семінару учасники були запрошені на інтерактивну лекцію “Дилема Креонта: право і суспільство в екстремальних умовах“, проведену Олександром Водянніков, старшим проектним співробітником Програми підтримки ОБСЄ для України, а також взяли участь у бесіді про справедливість, закон і суспільство з суддею Конституційного Суду Україні Василем Лемаком.

Проведення семінару координувала Олена Фоміна — директорка програмних напрямів Аспен Інституту Київ.

Щиро дякуємо партнерам — Програмі підтримки ОБСЄ для України — за сталу підтримку, та  учасникам за внесок у діалог.

X