fbpx

Відродження бізнесу та підприємницька ідентичність — пройшов День Ідей в Одесі

Відродження бізнесу шляхом міжсекторальної взаємодії, розробки чітких планів, а також розвиток локальної ідентичності.

Із 2017 року в Одесі проводився Фестиваль Ідей, який обʼєднував теоретиків і практиків для пошуку рішень актуальних викликів. Проте, через безпекову ситуацію Аспен Інститут Київ та Імпакт Хаб Одеса в особі його співзасновника Єгора Гребеннікова віднайшли новий формат проведення події — серію одноденних заходів у трьох містах України. Один із Днів Ідей відбувся на батьківщині Фестивалю Ідей — в Одесі.

Осьовою темою панельних дискусій в Одесі стало відродження українського бізнесу. 

Спікери першої панельної дискусії проаналізували виклики, які стоять перед українським бізнесом на шляху до відродження з різних перспектив: підприємців, потенційних інвесторів, ризик-менеджменту. Зокрема, серед найбільш значущих викликів спікери відзначили недостатній рівень взаємодії бізнесу та держави, низький рівень інвестицій, незахищеність бізнесу. Для їх вирішення необхідно працювати над підвищенням інвестиційної привабливості, створенням асоціацій для взаємодії “держава-бізнес”, підвищенням регіональної спроможності.

Участь у дискусії взяли: Ірина Горова (СЕО і власниця POMITNI), Кирило Криволап  (директор Центру економічного відновлення),  Олексій Соболев (заступник міністра економіки України), Дмитро Стрижов (засновник охоронного холдингу «SHERIFF»). 

Обговорення модерував директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ Денис Полтавець.

Друге обговорення стосувалося особливостей підприємництва в Одесі. Спікери та спікерки говорили про роль бізнесу в розвитку міста та розбудові його іміджу. Також спікери обговорили стереотип про “типового одеського підприємця” і як цьому протидіяти. 

Спікерами та спікерками дискусії стали Катерина Балютова (СЕО “Марін контейнер Сервіс”), Олександр Бабіч (історик, екскурсовод, волонтер), Дмитро Казавчинський (співзасновник та власник GMT Group). 

Модерувала обговорення Марина Гончаренко, директорка America House Odesa.

Дякуємо усім, хто долучився до творення атмосфери Дня Ідей в Одесі! Сподіваємося, зустрінемося на великому Фестивалі Ідей!

X