Наглядова рада

Наглядова рада Аспен Інституту Київ складається з лідерів державного та приватного секторів, які об’єдналися задля підтримки та розвитку організації. Рада відповідає за визначення стратегії та основних напрямів діяльності Аспен Інституту Київ.

 • Наталія Яресько
  Наталія
  Яресько
  Голова наглядової ради Аспен Інститут Київ, Член наглядової ради the Aspen Institute (США), виконавча директорка Financial Oversight & Management Board (FOMB)
  Наталі Яресько має яскраву міжнародну кар'єру на державній службі та приватній сфері. Сьогодні Наталія Яресько є виконавчою директоркою Financial Oversight & Management Board (FOMB) в Пуерто-Ріко, створеного згідно з Актом щодо контролю, управління та економічної стабільності Пуерто Ріко. FOMB був створений, щоб дозволити Пуерто-Ріко досягти фіскальної відповідальності та відновити доступ до ринків капіталу після десятиліття рецесії та нездатності обслуговувати борги у розмірі 70 мільярдів доларів. Наталія Яресько співпрацює з зацікавленими сторонами з питань фіскальної політики, реструктуризації боргів та реалізації проектів критично важливої ​​інфраструктури для відновлення економічної життєдіяльності та інвестицій. Як міністр фінансів України (2014-2016) працювала в особливо критичному моменті, коли постреволюційна держава зазнала глибокої рецесії та опинилася в стані війни на частині своєї території. Під час перебування на посаді вона керувала успішними переговорами про найбільшу програму МВФ в історії інституту, а також провела комплексну реструктуризацію боргу країни. Успіхи її уряду у відновленні макроекономічної стабільності дозволили створити широку міжнародну фінансову коаліцію для підтримки України. Вона призвела до скорочення державних витрат, зменшивши дефіцит більш ніж на 75% до 2,1% ВВП у 2015 році. Вона також просувала податкову реформу, внаслідок якої зменшився податок на фонд заробітної плати майже на 50%, скасовано податкові пільги, що сприяли закріпленню власних інтересів, запроваджено прозора система електронних даних, яка здійснює операції в режимі реального часу в режимі реального часу, а також ініціювала реформу корпоративного управління в державних банках. Раніше вона провела два десятиріччя, працюючи співзасновником і головним виконавчим директором Horizon Capital - фондом з управлінням понад 600 мільйонів доларів, а також як президент та головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund, який створив платформу для інвестицій приватного капіталу середнього і малого розміру в регіоні. Вона почала свою кар'єру на державній службі в США, служила в Державному департаменті з 1989 по 1992 рр., Потім - начальником відділу економіки Посольства США в Україні з 1992 по 1995 рр. В даний час вона є членом Трансатлантичної комісії з цілісності виборів; Головою Наглядової ради Аспен інституту Київ; Незалежним старшим науковим співробітником Атлантичної ради; Членкинею Світової економічної ради ГWorld Economic Forum Global Future Council on Financial and Monetary Systems; Членкинею правління Інституту міжнародного розвитку ім. Лейвітта; Членкинею Консультативної ради Львівської бізнес-школи при Українському католицькому університеті; і покровителькою Українського інституту в Лондоні.
  Переглянути профіль
 • Еліот Герсон
  Еліот
  Герсон
  Спостерігач з правом дорадчого голосу Аспен Інституту Київ, Виконавчий віце-президент Аспен Інституту (США)
  Більше 30 політичних програм Аспен Інституту зосереджуються на внутрішніх та міжнародних питаннях. Вони забезпечують нейтральні майданчики, проводять позапартійні дослідження, сприяють відкритому діалогу між лідерами, виступають за нову політику та просувають передові практики. Державні програми Аспен Інституту - в тому числі фестиваль Aspen Ideas і безліч дрібних програм по всій країні і світі - відкривають двері Аспен Інституту для ширшої аудиторії та реалізують освітні завдання, сподіваючись, що думка призведе до дії. Аспен Інститут має міжнародних партнерів у Чеській Республіці, Франції, Німеччині, Індії, Італії, Японії, Мексиці, Румунії, Іспанії та Україні. Герсон також керує US Rhodes Scholarships. Він працював у Верховному суді США, займався юридичною практикою в уряді та приватних компаніях, займав керівні посади в державних і федеральних урядах, був президентом стартапів в області охорони здоров'я і освіти, а також двох провідних національних страхових та медичних компаній. Він працював у багатьох некомерційних радах, особливо в галузі мистецтва.
  Переглянути профіль
 • Анатолій Клепацький
  Анатолій
  Клепацький
  Член Наглядової ради, СОО Orion Biotechnology (Швейцарія)
  Анатолій Клепацький є експертом з інвестиційно-банківського та біотехнологічного сектору, який наразі працює в якості головного операційного директора компанії Orion Biotechnolog, Женевської компанії Life Science, заснованої в 2011 році, яка займається розробкою інноваційних продуктів у галузі онкології, неврологічних захворювань та профілактики ВІЛ. Анатолій народився в Україні, де розпочав свою професійну кар'єру в 1994 році в компанії Credit Commercial de France (CCF), де працював над реалізацією програми масової приватизації та різноманітних M&А. З 2000 року під його керівництвом було успішно завершено понад 35 транзакцій загальною вартістю понад 1,7 мільярда доларів. Анатолій Клепацький є генеральним директором та партнером-засновником Altius Impact Partners, канадської венчурної компанії та консультаційної фірми з акцентом на біотехнології та науках про життя.
  Переглянути профіль
 • Катерина Загорій
  Катерина
  Загорій
  Член Наглядової ради, співзасновниця родинного благодійного фонду Zagoriy Foundation
  Українська меценатка, інвесторка, експертка з медіа та комунікацій, за плечима досвід у власному бізнесі, як найманого спеціаліста, на державній службі, у публічній політиці. Вища освіта у соціології. Зараз основна діяльність зосереджена на розвитку власних проектів та сімейного бізнесу. Співзасновниця родинного благодійного фонду Zagoriy Foundation, місія якого – розвиток культури благодійності в Україні. Ключові напрямки діяльності фонду: розвиток культури благодійності та меценатства, дослідження благодійного сектору, підтримка культурних ініціатив та освітніх інституцій. Ініціаторка глобального благодійного руху #GivingTuesday в Україні. Також членкиня опікунської ради благодійного фонду «Таблеточки» та членкиня сенату Українського Католицького Університету. Випускниця Aspen Institute Kyiv 2008 року.
  Переглянути профіль
 • Ярослав Грицак
  Ярослав
  Грицак
  Член Наглядової ради, історик, професор Українського Католицького університету
  Український науковець, історик і публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету. Директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І.Франка, гість-професор (1996—2009) Центральноєвропейського університету у Будапешті, перший віце-президент (1999—2005) Міжнародної асоціації україністів. Головний редактор наукового річника «Україна модерна», член редакційної колегії часописів «Ab Imperio», «Критика», «Slavic Review», член наглядової ради журналу «Harvard Ukrainian Studies». Почесний професор Національного Університету "Києво-Могилянська Академія".
  Переглянути профіль
 • Геннадій Чижиков
  Геннадій
  Чижиков
  Член Наглядової ради, Президент торгово-промислової палати України
  Президент торгово-промислової палати України. Геннадій Чижиков народився 19 лютого 1964 року в Донецьку. Навчався в Донецькому інституті торгівлі з 1981 по 1985 рік на торгово-економічному факультеті. Після закінчення військової служби він працював економістом в департаменті торгівлі організації "Донест" компанії "Меблі", а з 1987 року - в Донецькому інституті торгівлі, де займав посади помічника та доцента факультету економіки підприємства . У 1992 році захистив кандидатську дисертацію, в якийсь час - докторант за спеціальністю "Зовнішньоекономічна діяльність". Має понад 80 опублікованих наукових та науково-популярних статей. Навчався за стипендією в Бредфордській школі бізнесу, Університетському коледжі Корка (Ірландія), Великій Торговій палаті в Пітсбурзі (США). Геннадій Чижиков вже більше 20 років сприяє розвитку руху палат в Україні. З червня 2002 року по лютий 2014 року був головою Донецької торгово-промислової палати. З лютого 2013 р. Геннадій Чижиков обраний на посаду Президента Торгово-промислової палати України. 19 травня 2015 р. Переобраний Президентом Торгово-промислової палати України. У цей період у ТПП України створено та засновано мережу центрів підтримки експорту, Національного експортного форуму, двосторонніх ділових рад з партнерами в 30 країнах. Було укладено низку угод про співпрацю з партнерськими організаціями.
  Переглянути профіль
 • Сергій Роголь
  Сергій
  Роголь
  Член Наглядової ради, співвласник групи компаній «ЕСТЕТ»
  Більше 20 років викладав у вищих навчальних закладах. Має двадцятирічний управлінський досвід роботи в банківській сфері, з 1994 по 2007 роки обіймав керівні посади в банках України та Латвії. Десять років був головою правління Ризького порту Universalais Terminals (Латвія). Є співвласником групи компаній «ЕСТЕТ» (Київ). З 2005 року є Президентом всеукраїнського управлінського клубу «ТОП Клуб». Випускник 2-го семінару «Відповідальне лідерство», активний учасник Аспен-спільноти, з 2016 року - член Наглядової ради The Aspen Institute Kyiv. Захоплення та інтереси: література, поетична збірка "Антиномія душі". Одружений, виховує сина і двох дочок. Закінчив математичний факультет Чернівецького державного університету за фахом «Прикладна математика», аспірантуру Ризького технічного університету за спеціальністю «Теорія ймовірності та математична статистика», магістратуру економічного факультету Ризького інституту аеронавігації, отримавши магістерську ступінь за спеціальностями «Банківська справа», «Бухгалтерський облік і аудит". Кандидат фізико-математичних наук (Україна), ph.d. in math (Латвія). Є автором понад 20-ти наукових праць і підручників.
  Переглянути профіль
 • Томас Еймонд-Ларітаз
  Томас
  Еймонд-Ларітаз
  Член наглядової ради, засновник та CEO у Highgate
  Томас Еймонд-Ларітаз є засновником та CEO у Highgate. Він має більш ніж 15-річний досвід радника президентів, прем'єр-міністрів, керівників та високопоставлених осіб по всьому світу в сфері управління репутацією, комунікаціями, судовими процесами та кризовим управлінням. Томас розпочав свою кар'єру у французькому уряді, де обіймав в тому числі посаду прем'єр-міністра. Він працював радником прем'єр-міністра Болгарії та президента Грузії. Він також працював у Києві начальником штабу Віктора Пінчука, одного з найбільших інвесторів України. За межами Лондона, Томас заснував, керував і успішно розробив глобальну консалтингову практику в сфері управління геополітикою та репутацією APCO Worldwide. Томас має давню пристрасть до благодійності. Будучи студентом у Парижі, він був національним секретарем "Action Sociale Etudiante". У 2006 році він створив і став президентом Фонду Віктора Пінчука, найбільшого приватного благодійного фонду у Східній Європі. У 2007 році Томас долучився до запуску перших Аспен-семінарів в Україні, а в 2017 році очолив зусилля зі створення Аспен Інституту у Великобританії. Сьогодні він працює в наглядових радах Аспен Інституту Київ, Аспен Інститут Франція та Аспен ініціативи Великобританії. Томас закінчив Ecole des Mines de Paris та Corps des Mines.
  Переглянути профіль
 • Андрій Ставніцер
  Андрій
  Ставніцер
  Член Наглядової ради, співвласник та генеральний директор TIS, власник MV Cargo, партнер SD Capital
  Андрій є власником та генеральним директором найбільшого порту України - групи терміналів TIS. Щорічно TIS Group обробляє 20% всіх вантажів, які рухаються через Україну по морю. У 2014 році Президентом Австрії Андрію було надано екзекватуру почесного консула Австрії в Одеській області. У 2015 році Андрій та його команда підписали угоду з компанією Cargill щодо будівництва на борту EBRD/IFC п'ятимільйонного зернового терміналу. Вартість проекту складає понад 150 мільйонів доларів США. Термінал будується компанією MV Cargo. У 2016 році Андрій разом з його партнером Філіпом Грушко заснував інвестиційну компанію SD Capital. Місія компанії - залучити більше міжнародних інвестицій на українські ринки. Андрій вивчав комерцію в Harrow House School, Великобританія. Він закінчив міжнародний бізнес в University Montana (Швейцарія), а також отримав ступінь у Executive MBA в Французькому інституті HCMS French Institute. Вивчав управління в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова.
  Переглянути профіль
 • Євгеній Уткін
  Євгеній
  Уткін
  Член Наглядової ради, президент KM Core
  Підприємець-інноватор в галузі високих технологій в Україні, засновник і президент високотехнологічної інвестиційної компанії KM Core. Обій­мав посаду голови Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Євгеній Володимирович виступив ініціатором створення «Мережевого Кластера Високих Технологій» — об’єднання приватних високотехнологічних компаній і професіоналів з метою перезапуску нової індустрії високих технологій в Україні, залучення інвестицій та розвитку економіки України через інноваційний підхід. Кластер займається розробкою та впровадженням продуктів для підтримки обороноздатності держави. Підтримував освітні та культурні проекти: фестиваль сучасного мистецтва «ГогольFest», джазовий фестиваль «Jazz in Kiev» і Дім освіти та культури «Майстер Клас» та ін.
  Переглянути профіль
X