Діалоги про благодійність
Передумови проведення семінару
Один з глобальних трендів останніх років — активний розвиток благодійності у країнах Східної Європи. У тому числі — в Україні. Спостерігається тенденція до зміни природи і напрямів благодійної діяльності. Раніше благодійні фонди створювалися переважно на основі спадщини заможних людей. Наразі благодійність стала справою молодих та успішних підприємців, які рано заробили великий капітал та хочуть брати участь у соціальних змінах.
Людство стикається з глобальними викликами: соціальними, продуктово-сировинними, енергетичними та екологічними проблемами, новими епідеміями і демографічними кризами. Цим обумовлена тенденція жертвувати кошти протягом життя, не відкладаючи їх на потім — giving while living. Великі благодійники все частіше об’єднуються для пошуку відповідей на запити сьогодення.
Меценати та благодійники стикаються з необхідністю морально-етичних виборів. Потреба системно вирішувати моральні дилеми підвищує значення ціннісних орієнтирів та моральних принципів благодійників. Репутація благодійних організацій, їх керівників та засновників теж відіграє ключову роль. Формують репутацію відчутні результати, системність та ціннісні основи їхньої діяльності.
Відповідальніше почали ставитися до своєї діяльності і підприємства. Великі та малі бізнеси все частіше звертають увагу на соціальні наслідки свої роботи. Компанії реалізують сучасні стратегії, у тому числі, програми КСО (корпоративної соціальної відповідальності) та роблять імпакт-інвестиції, враховуючи соціальну складову.
Мета семінару «Діалоги про благодійність»
Семінар «Діалоги про благодійність» покликаний створити можливості для обговорення розвитку благодійної діяльності в Україні, глобальних та локальних викликів, з якими стикаються сторони процесу.
Дводенний семінар надасть учасникам можливість:
- поглибити уявлення про поняття благодійності, філантропії і меценацтва з огляду на суспільну природу і альтруїстичну поведінку людини;
- обмінятися поглядами щодо особливостей українських традицій благодійності та сучасних тенденцій;
- розглянути етичні дилеми, моральні принципи та мотиваційні установки в рамках розвитку культури благодійності;
- спільно обговорити інституційні аспекти, державне регулювання, виклики та пріоритети системної благодійності;
- поділитися точками зору щодо подальшого розвитку благодійної діяльності в Україні.
Розвиток культури благодійності шляхом поглиблення діалогу сприятиме розширенню консенсусу між благодійниками, філантропами, меценатами. Діалог лідерів допоможе побудувати горизонтальні зв’язки та впровадити нові підходи для розуміння процесів, які визначатимуть сьогодення та еволюцію філантропії в майбутньому. Професійний, вдумливий підхід до благодійної діяльності надасть додаткові інструменти для становлення доброго суспільства (good society) в країні та за кордоном.
Аудиторія семінару
- українських благодійників (меценатів, філантропів);
- власників та керівників підприємств з розвинутою діяльністю в сфері КСО;
- керівництво (членів правління, виконавчих та програмних директорів) благодійних, донорських організацій та інших представників галузі.
-
Директор семінарських програмАліна Шклярукas@aspeninstitutekyiv.org