“Соціальна реформа та судові рішення”: Аспен Інститут Київ провів Діалог про виконання судових рішень у сфері пенсійного та соціального забезпечення

31 березня Аспен Інститут Київ провів Діалог “Соціальна реформа та судові рішення”.
У Діалозі взяли участь представники та представниці різних сфер: судді Конституційного Суду України, Верховного Суду та адміністративних судів; представники міністерства фінансів, юстиції, соціальної політики на чолі з Міністеркою, Пенсійного фонду України; народні депутати України; правники, економісти, правозахисники, науковці, представники громадянського суспільства та адвокати.
Комітет міністрів Ради Європи неодноразово підкреслював, що невиконання або затримки у виконанні рішень національних судів є «вагомим і триваючим структурним недоліком» для України протягом багатьох років. Європейський суд з прав людини вперше розглянув це питання у своєму рішенні Кайсін та інші проти України ще у 2001 році.
Однак нагальність ефективного подолання цих викликів та забезпечення соціальної справедливості сьогодні стоїть особливо гостро, адже Україна продовжує свій рух до Європейського Союзу, водночас стикаючись із численними труднощами, спричиненими війною.
Тому під час Діалогу учасники та учасниці обговорили:
- поточний стан виконання судових рішень щодо соціальних виплат і спеціальних пенсій
- можливі шляхи законодавчих та інституційних змін
- стратегії ефективної комунікації з суспільством щодо необхідних змін у соціальній сфері.
Обговорення модерували Роман Кобець, кандидат філософських наук, науковий співробітник Інституту філософії НАН України ім. Г.С. Сковороди, та Михайло Шумило, доктор юридичних наук, професор кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Державного торговельно-економічного університету.
Захід координувала директорка програмних напрямів Аспен Інституту Київ Олена Фоміна.
Аспен Інститут Київ залишається відкритим для ініціатив та пропозицій для подальшої роботи над тематикою.
Захід проведено за підтримки проєктів Ради Європи “Підтримка судової влади України в умовах війни та післявоєнного періоду”, “Посилення соціального захисту в Україні” та Проєкту ЄС «Підтримка реформ в сфері юстиції України» (Право-Justice III).
