fbpx

Фестиваль Ідей – 2021: Як Україна бачить своє майбутнє

Які висновки українці роблять після перших 30 років відновлення Незалежності? Як бачать своє теперішнє? Як вони уявляють своє прийдешнє? На панельній дискусії «Як Україна бачить своє майбутнє» в межах Фестивалю Ідей 2021 учасники обговорили настрої та мрії українців.

Спікерами події виступили:

  • Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка аналітичного агентства Corestone Group, CEO і co-founder проєкту Gradus.
  • Андрій Длігач, генеральний директор групи компаній Advanter Group, Співзасновник Центру економічного Відновлення, співзасновник бізнес-спільноти Board, співзасновник в Громадянській платформа «Нова Країна».

Модерував панельну дискусію Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ. 

Під час обговорення Євгенія Близнюк представила основні результати опитування, проведеного у 2020 — 2021 роках проєктом Gradus. Опитування охопило мешканців міст чисельністю від 50 000 осіб. Спікерка схарактеризувала українців як «втомлених оптимістів». Вони вирвалися з задушливих обіймів патерналізму і покладають надію на краще майбутнє якщо не для себе, то точно для своїх дітей.  Втім Євгенія зазначила, що українці — це нація, яка часто діє всупереч соціології. Наприклад напередодні Революції Гідності, жодні дослідження не показували протестних настроїв населення.

Учасники панельної дискусії наголосили, що для українців значущими є особиста свобода та підприємництво. Вони є основними цінностями, з якими наші співгромадяни пов’язують позитивні очікування.

Андрій Длігач зауважив, що необхідно об’єднувати свої зусилля з однодумцями, сміливіше мріяти і діяти більш масштабно та ініціативно. В той же час спікер зауважив, що Україна поки що занадто покладається на інших: «Ми здобули Незалежність, але не зрозуміли, як нею скористатися, як стати впливовим суб’єктом».

Насамкінець спікери підкреслили, що для подальшого розвитку нам необхідно навчитись  об’єктивно оцінювати свої успіхи, адже без цього вміння рух вперед є неможливим.

«Для України і для нашого суспільства дуже важливі воля і сміливість демонструвати успіхи, виходити з успіхами, вербалізувати їх та показувати. Якщо ми подивимося, наприклад, на стратегію США, то побачимо, що для них кожен крок це перемога. На мою думку, це дуже великий блок для освіти і для школи: хвалити дітей, показувати та підсвічувати ці перемоги для того, щоб у дорослому віці вони цінували свої досягнення і не мали схильності їх применшувати» — зазначила Євгенія Близнюк.

Денис Полтавець, у свою чергу, підсумував: 

«Неспроможність об’єктивно оцінювати свої успіхи рівноцінно неспроможності діяти. Адже таким чином людина весь час перебуває у просторі фантазій, які варіюються від депресивних до надто райдужних, і які зовсім не відповідають реальності. Тому призвичаїти людей до реалістичної оцінки того, що вдається, є не менш важливим, ніж призвичаїти людей до реалістичної оцінки своїх помилок».

Фестиваль Ідей – 2021 проводився Аспен Інститутом Київ у партнерстві з Impact Hub Odessa.

Переглянути повний запис дискусії можна за посиланням: Як Україна бачить своє майбутнє: результати дослідження – YouTube

X