Як ШІ змінює наше завтра: Аспен-діалог та Аспен-бесіда з Максимом Базалієм (Nvidia) для членів Спільноти

28 травня Аспен Інститут Київ провів для Спільноти подію у новому форматі “2 в 1”: Аспен-діалог і Аспен-бесіда «Коли машини думають: виклики, загрози і перспективи штучного інтелекту». Захід мав дві складові: обговорення текстів у стилі аспенівського діалогу та розмову з Максимом Базалієм — інженером з кібербезпеки в компанії Nvidia (США).
У фокусі — вплив штучного інтелекту на наше життя, ринок праці, безпеку даних та технологічну конкуренцію у світі. Про це учасники говорили з Максимом Базалієм — інженером з кібербезпеки в компанії Nvidia (США).
Максим наголосив: сьогодні штучний інтелект стає не просто інструментом, а справжнім співтворцем рішень у багатьох сферах — від фармакології до автономного транспорту. У цьому вирії розвитку є важливе завдання — передбачити ризики і гарантувати безпеку користувачів.
Ділимося деякими думками:
- ШІ може моделювати навіть складні фізичні процеси — від медичних досліджень до прогнозування кліматичних змін. Такі рішення вже є на практиці.
- Проте, безпека даних залишається одним із головних викликів. Генеративний ШІ — це і можливості для творчості, і нові загрози: фішинг, deepfake, маніпуляції.
- ШІ трансформує ринок праці: одні професії зникають, інші народжуються. Гнучкість і креативність стануть основними навичками майбутнього.
А перед цим у стилі аспенівського діалогу обговорили тексти на відповідну тему. Учасники події ділилися викликами, з якими вони стикаються при роботі з інструментами штучного інтелекту, а також розповіли про способи не потрапити у тенета галюцинацій на користувацькому рівні.
Обговорення модерував Андрій Кулаков, програмний координатор програми для Спільноти Аспен Інституту Київ.
Дякуємо всім, хто долучився, за змістовні думки та цікаве обговорення! Саме це різноманіття поглядів і є великою цінністю нашої Спільноти — простору, де народжуються нові ідеї, що змінюють наше суспільство на краще.
