fbpx

Одеська ідентичність підприємців — чи можливо її змінити? Дні Ідей в Одесі

Типовий підприємець з Одеси. Чуючи цю фразу, зазвичай на думку спадає “Сонька-Золота ручка”, “Мішка Япончик” та інші особистості схожого гатунку. Насправді одеські підприємці працьовиті та активно займаються волонтерством, але стереотип про “одеського підприємця” нівелює це. Так можна відслідкувати, як одеський міф впливає на підприємництво. Головне у цьому — віднайти шляхи, щоби змінити цей наратив про “типового підприємця з Одеси” з негативною конотацію у приклад, який хотілося б наслідувати.

Про це йшла мова під час Дня Ідей, який відбувся 22 липня у Одесі як продовження Фестивалю Ідей — великого заходу, що з 2017 року проводився Аспен Інститутом Київ та Імпакт Хабом Одеса в особі його співзасновника Єгора Гребеннікова.

Дмитро Казавчинський (співзасновник і власник GST Group).

За 5-10 років системної роботи ми зможемо змінити ставлення до одеських підприємців. Як саме — потрібен діалог бізнесу і влади, щоби спільні проєкти, реалізовані ними, мали позитивний результат. Ми маємо довести, що в Одесі є порядні підприємці.  Для цього, зокрема, можна використовувати й історичні факти — у Одесі було і є зараз багато підприємців, про яких ми маємо розповідати та пишатися ними.

Катерина Балютова (СЕО “Марін контейнер Сервіс”).

Ми маємо використовувати концепцію порту як екосистеми. Один з найвідоміших прикладів — екосистема порту Роттердам. За останні роки екосистема порту збагатилася різноманітними польовими лабораторіями, симуляторними центрами, освітніми містечками та стартап-інкубаторами. Існує система спеціалізованих навчальних закладів, що готує фахівців для морської галузі. Також у них проводиться велика кількість наукових досліджень, результати яких не лише тестують, а й впроваджують.

Олександр Бабіч (історик, екскурсовод, волонтер).

Існує зіпсований портрет одеського підприємця. Традиційно було сформовано таке обличчя підприємця, що він є злодюжкою і в нього нема чеснот. А зараз навпаки іде процес створення нового одеського підприємця. Тому ми маємо розуміти, яке місто з якими традиціями ми залишимо нашим дітям. Треба прищеплювати “новий одеський міф” і боротися за людей — показувати, наскільки Одеса сучасна, прогресивна. Зокрема, це буде можливим завдяки якісній бізнес освіті в Одесі.

Обговорення модерувала директорка America House Odesa Марина Гончаренко.

X