fbpx

Міжнародна панельна дискусія «Майбутнє України»: як змінилась Україна та яким буде наше прийдешнє?

Що змінилося в нашому суспільстві після Революції Гідності і чи вкоренилися ці зміни за 7 років? Як Україні реагувати на внутрішні та зовнішні виклики, зокрема — протидіяти корупції та російській агресії? Яке місце наша країна займає в світі? 

Учасники міжнародної онлайн-дискусії The Future of Ukraine” разом шукали відповіді на ці питання. Організували подію Aspen Institute UK та Аспен Інститут Київ. 

Спікерами та спікерками події виступили:

  • Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
  • Вадим Пристайко, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії;
  • Марчін Свєнчіцький, бізнес-омбудсмен в Україні;
  • Мелінда Сіммонс, Надзвичайна і Повноважна Послиня Великої Британії в Україні;
  • Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ. 

Діалог пройшов за модерації Наталії Антелави, співзасновниці та головної редакторки Coda Media. 

Ділимося головними тезами, озвученими на події: 

Сьогодні Україна фактично стала кордоном європейської демократії. Тому її майбутнє є визначальним і для Європи загалом, і для збереження та поширення ліберальних цінностей.

    Україна показує світу приклад боротьби за свої цінності. Коли ми говоримо про демократію та гідність — це не просто порожні слова. Це дуже вартісно для наших західних партнерів.   зазначила Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ впродовж бесіди. 

Ціннісний вибір України також можна вважати однією з причин військової агресії зі сторони Росії.

Прикро це усвідомлювати, але Україна ще далека від закінчення війни, адже ми боремося не за фізичний  простір, а за цінності та повагу, зазначила Ольга Стефанішина.

На думку Вадима Пристайка, наріжна проблема сьогодення полягає в тому, що режим РФ пропагує ненависть. 

 — Ми б могли з легкістю поговорити з нашими сусідами, ми жили поруч впродовж багатьох років. Втім, через ненависть, ми не можемо вести діалог.  

Сьогодні Україна знаходиться на позиції рівних відносин зі своїми міжнародними партнерами, але в той же час не має фантазій щодо швидкої євроінтеграції. Ми не очікуємо, що нас захистить сильніший союзник, а в першу чергу працюємо над власною обороноздатністю. Разом з тим, Мелінда Сіммонс зазначила:

—  Безпечна та захищена країна  — це не тільки про посилення військ. Це також і відкритість до торгівлі та здатність приваблювати інвестиції, які стають можливими тільки за умови прозорості, відсутності корупції та сильних інституцій. І цього не трапиться без реформ, окремі з яких триватимуть роками.

Утім,  Марчін Свєнчіцький, бізнес-омбудсмен в Україні підкреслив позитивні зміни в українському суспільстві з часу здобуття Незалежності, а особливо  — після Революції Гідності.

 — Попри складні виклики, Україна і надалі тримає проєвропейський вектор розвитку. І, попри певну повільність змін, вони йдуть у правильному напрямку.

X