Аспен Інститут Київ презентує звіт “Що таке доброчесність і як її досягати в Україні?” на основі Аспен-семінарів

Однією з центральних тем у роботі Аспен Інституту Київ є доброчесність як одна з ключових рис демократичного та розвиненого суспільства.
У 2024 році Інститут провів два діалоги, до яких залучив лідерів українського суспільства. Серед них народні депутати України, представники уряду, НАДС, НАЗК, закладів вищої освіти, правоохоронних органів, суддівського корпусу.
Результати обговорень представлені у звіті, що його підготувала Олександра Койдель, стратегічна радниця Програми «U-LEAD з Європою». У ньому відображений аналіз діалогів під час Аспен-семінарів в червні-липні 2024 року. Зокрема:
- що таке доброчесність;
- які причини недоброчесної поведінки;
- як досягати доброчесність і яка роль у цьому належить державним інституціям.
Ми прагнемо, щоб ці напрацювання стали підґрунтям для наступних кроків у побудові стійкої системи доброчесного врядування в Україні. У звіті відображені не лише ключові висновки, а й практичні кроки для змін: від розуміння природи доброчесності — до реальних рішень на рівні державної політики та інституційної культури.
Повний звіт ви можете переглянути за посиланням.
У 2023-2024 роках проєкт «Будинок Доброчесності» був реалізований компанією RMTeam International в рамках Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Данією, Францією, Польщею та Словенією. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю її авторів та не обов’язково відображає позицію Програми «U-LEAD з Європою», Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Данії, Франції, Польщі та Словенії.