fbpx

Аспен Інститут Київ за підтримки Luminate розпочинає Програму “Добре врядування”

Аспен Інститут Київ радий повідомити про отримання гранту в розмірі 240 тис. дол. США від глобальної філантропічної організації Luminate, що орієнтована на розширення можливостей співпраці людей та інституцій задля розбудови справедливих і відкритих суспільств. Грант буде використано для реалізації Програми “Добре врядування”. Метою Програми є поширення знань про принципи доброго врядування та кращих практик у цій сфері шляхом створення діалогової платформи для національних і місцевих лідерів.

Реалізація принципів доброго врядування (good governance) упродовж тривалого часу залишається у фокусі українського суспільства та його лідерів. Попри суттєві досягнення, належне врядування все ще не є усталеним. Це послаблює довіру до публічних інституцій та створює суттєві перешкоди на шляху до подальшої модернізації України. Після Революції гідності питання доброго врядування є одним із ключових на національному порядку денному, суттєво впливаючи на впровадження низки галузевих реформ.

Реформи децентралізації, охорони здоров’я, системи правосуддя та інші розпочалися у 2014 році для продовження демократичних перетворень у країні та встановлення принципово нових відносин між владою та суспільством, усунення надмірного контролю держави, а також забезпечення можливостей для реалізації місцевих ініціатив. Існує потреба в залученні українських лідерів до змістовного діалогу про ідеї та практичні аспекти доброго врядування. Метою Програми є надання українським реформаторам кращого розуміння принципів доброго врядування та кращих практик у цій сфері шляхом створення діалогової платформи для національних і місцевих лідерів. Програма впроваджуватиметься протягом 2019-2020 років (загалом 18 місяців) і буде включати: проведення семінарів, Форум Доброго врядування, створення робочої групи з проблем цифрових загроз демократії, проектна робота учасників програми, бесіди та тематичні дискусії.

«Ми вважаємо, що принципи відкритого діалогу, які є головними цінностями Аспен-спільноти , матимуть позитивний вплив на розвиток України. Серед багатьох важливих заходів у рамках програми, ми будемо раді поділитися нашим глобальним досвідом та експертизою в Україні, виступивши співзасновниками робочої групи з питань цифрових загроз для демократії, що має потенціал стати потужною національною платформою для обговорень питань в сфері цифрових прав» – Олена Бойцун, директорка з інвестицій, Центральна та Східна Європа, Luminate.

«Я впевнена, що завдяки співробітництву з Luminate програмний напрям “Добре врядування”, ініційований у 2018 році, отримає новий простір для розвитку та можливості залучення лідерів змін до ґрунтовної роботи над покращенням життя українських громад.» – Юлія Тичківська, виконавча директорка, Аспен Інститут Київ.

 

***

Luminate — глобальна філантропічна організація, орієнтована на розширення можливостей співпраці людей та інституцій задля розбудови справедливих і відкритих суспільств. Вона заснована у 2018 році П’єром Омідяром, засновником eBay, і до 2018 працювала в Україні як Omidyar Network. Luminate співпрацює із організаціями, в які вона інвестує, та партнерами для того, щоб кожен громадянин мав можливість брати участь у формуванні та вирішенні питань, що впливають на розвиток суспільства. Luminate сприяє досягненню цієї мети, фінансуючи та підтримуючи інноваційні організації та підприємців у всьому світі, а також підтримуючи розробку політик та дії, що сприятимуть змінам у чотирьох ключових сферах: розширення прав і можливостей громадян, дані та цифрові права, фінансова прозорість, незалежні ЗМІ. На сьогодні Luminate підтримала 236 організацій у 18 країнах із загальним фінансовим бюджетом у 314 мільйонів доларів.
www.luminategroup.com

Аспен Інститут Київ – це українська позапартійна громадська спілка, що підтримує становлення ціннісно-орієнтованого лідерства, сприяє розвитку культури діалогу та створює можливості для обміну ідеями. На виконання своєї місії Аспен Інститут Київ залучає до діалогу лідерів бізнесу, державного врядування, представників академічної спільноти, медіа, культурних проектів та громадянського суспільства.
aspeninstitutekyiv.org

X