fbpx

Етична та відповідальна журналістика під час війни: рекомендації для ключових стейкголдерів

У часи повномаштабної війни соціальні інститути стикаються з новими викликами, не маючи достатнього досвіду їх вирішення. Втім, в Аспен Інституті Київ переконані: діалог є ключем до глибшого розуміння ситуації, узгодження позицій і пошуку ефективних рішень. Саме тому Інститут незмінно ініціює зустрічі ключових стейкхолдерів із різних сфер, створюючи простір для конструктивного обговорення й адаптації до нових реалій.

Упродовж 2023-2024 років за сприяння Програми підтримки ОБСЄ в Україні Інститут провів серію з 3-х семінарів «Медіа та реальність: виміри відповідальності». Учасники аналізували роботи класичних та сучасних мислителів, обмінювалися досвідом і, поміж іншого, ділилися ідеями — як сучасним медіа адаптуватись до реалій воєнного часу. 

До обговорень долучилися не лише журналісти й редактори, а й медіа-експерти, викладачі, медіа-юристи та фахівці з комунікацій. Їхній багатий професійний досвід дозволяє розглядати проблематику з різних точок зору, а найцінніше — доповнювати думки одне одного унікальними перспективами, створюючи глибший і всебічніший аналіз.

Тож одним з результатів  проведених семінарів стали “Рекомендації для етичної та відповідальної журналістики”. Рекомендації можуть бути орієнтиром для журналістів у прийнятті складних рішень та пошуку консенсусу з представниками влади та військовими.  

У цілому мета наданих рекомендацій — зберегти та розвивати свободу слова навіть в умовах повномасштабної війни, для чого потрібні скоординовані дії залучених стейголдерів. 

Ознайомитися з рекомендаціями та повним звітом можна за посиланням

X