fbpx

Робоча група “Цифрові загрози демократії”

В 2020 році за ініціативою Luminate в межах реалізації Програми «Добре врядування» Аспен Інститутом Київ спільно з Luminate створена робоча група «Цифрові загрози демократії».

Метою діяльності робочої групи є створення в Україні осередку для обговорення у вільному форматі широкого кола питань, пов’язаних із актуальними цифровими загрозами демократії.

Досягнення зазначеної мети передбачається шляхом:

  • систематизації та узагальнення міжнародного досвіду шляхом опрацювання та обговорення тематичних матеріалів;
  • вивчення українського досвіду щодо функціонування зазначеної сфери;
  • формування потенціалу для співробітництва та партнерства серед експертного середовища та широкого кола фахівців.

Керівництво діяльністю групи здійснюється співголовами: Оленою Бойцун, членкинею Наглядової ради Аспен Інституту Київ, Директоркою з інвестицій, Центральна та Східна Європа, Luminate та Сергієм Роголем, членом Наглядової ради Аспен Інституту Київ, співвласником групи компаній «ЕСТЕТ».

До участі у групі були запрошені члени Аспен-спільноти, персональний склад групи погоджений Аспен Інститутом Київ спільно з Luminate.

У 2020 році проведено сім зустрічей, з яких перша – установча для визначення кола питань до обговорення, п’ять тематичних обговорень окремих питань цифрових загроз, підсумкова зустріч, присвячена узагальненню результатів та напрацювань робочої групи, рефлексіям учасників та обговоренню можливих векторів розвитку теми в Україні.

Учасники робочої групи опрацювали такі теми:

  • Добре врядування та протидія цифровим загрозам демократії.
  • Цифрове середовище розвитку медіа та інформаційна безпека: пошук рівноваги (інформаційна гігієна, протидія дезінформації).
  • Інституціональні, правові та соціо-філософські аспекти цифровізації (цифрові права, ідентифікація та персональні дані).
  • Штучний інтелект: pro і contra демократичного порядку денного (сутність етичних проблем та еволюція deepfakes).
  • Етика екосистеми цифрового середовища та демократичні цінності (підходи до регулювання та забезпечення privacy).
  • Цифрові аспекти доброго врядування для розвитку демократії (фінансова прозорість та підзвітність, технології інклюзивності та суспільного залучення).

Підґрунтям для обговорення учасниками були доповіді членів групи та запрошених спікерів, професійна діяльність яких є дотичною до тематики обговорень.
Модерація зустрічі здійснювалась співголовами робочої групи в форматі off the record.

Для більш глибокого аналізу тем, визначених для розгляду членами робочої групи “Цифрові загрози демократії”, cпільними напрацюваннями засновників, доповідачів та учасників групи сформовані Матеріали для читання, які автори та укладачі люб’язно погодили до використання в межах подальших тематичних заходів Аспен Інституту Київ.

Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate.

 

X