fbpx

Фестиваль Ідей — 2021: Успіхи нової української дипломатії

Як працює українська дипломатія та якими є успіхи України у зовнішньополітичній сфері? Ці питання обговорили під час панельної дискусії “Україна Worldwide: успіхи нової української дипломатії” на Фестивалі Ідей 2021.

Спікери події:

  • Олексій Макеєв, дипломат, спецпредставник МЗС України з питань санкційної політики.
  • Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.
  • Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України, член Ради директорів Генеральної Асамблеї Європалати, член Наглядової ради Аспен Інституту Київ. 

Модерував подію Андрій Кулаков, координатор Програми для Спільноти Аспен Інституту Київ.

Учасники діалогу вивели три елементи, які можуть стати складовими успіху України на міжнародній арені. Першим є довіра до конкретної людини, яка веде переговори і транслює меседжі держави. Другий елемент розбудова і підтримка іміджу держави. І третій відчуття громадянами України за кордоном захисту і підтримки з боку держави. 

Ми дуже багато вкладаємо в те, щоб громадянин України відчував себе за кордоном захищеним. Не тільки страховим полісом, але й знав, що у випадку порушення його прав, він зможе звернутись до українського посольства і консульства і йому допоможуть, зазначає Олексій Макеєв.

Крім того, спікери підкреслили, що успіх України на міжнародній арені також може підсилити неодмінний оптимізм українців. Так само як і пошук абсолютно нестандартних продуктів/сервісів, як наприклад, експорт равликів до європейських ресторанів. Окрім того, Україна може продавати іноземцям емоцію багатства.

— Якби мене запитали про те, що потрібно імпортувати в Україну, я б відповів, що це оптимізм. Це найбільший тренд у світі. Неможливо побудувати свою країну, в яку ти не віриш. Аналогічна ситуація з відкриттям підприємства і його розвитком, — зазначає Геннадій Чижиков. 

Також, на його думку, всі сфери повинні працювати на спільну ціль промоцію та популяризацію українського бренду за кордоном: «ми живемо у час брендів, і всі країни ми впізнаємо за ними. Спільне завдання і зовнішньої політики, і держави, і бізнесу, і культури, й інших галузей зробити визнані в Україні національні бренди популярними у світі. Наша головна ціль зробити Україну модною – тоді made in Ukraine працюватиме і на нашу авіаційну компанію, і на наші продукти харчування, і на нашу сферу IT».

Учасники бесіди також підкреслили надзвичайне значення soft power в дипломатії і той факт, що найкращими амбасадорами держави є люди культури, спорту, мистецтва.

Безперечно важливою є soft power, і без культури тут не обійтись. Те, що роблять наші північні сусіди, активно просуваючи саме свою культуру, дає їм в рейтингах soft power місця набагато більші ніж наші. І мова тут іде не тільки про те, що у нас менше грошей, а й про те, як ми промотуємо наших культурних діячів. І ті речі, які існують у нашому сучасному мистецтві, музиці, кіно, варто популяризувати не тільки за кордоном, а й всередині країни щоб ми цими речами пишалися, зазначив Олександр Ткаченко.

Олексій Макеєв пригадав: «Дуже давно, ще під час мого першого закордонного відрядження, я зустрівся з поважним швейцарським депутатом. На його думку, найкращим послом України був футболіст Андрій Шевченко, який незадовго до нашої зустрічі забив фантастичний гол.  Великий внесок у розбудову іміджу держави роблять мистецтво, культура і спорт. Вони набагато ефективніші дипломати, ніж ті, хто цьому вчився». 

Фестиваль Ідей — 2021 був організований Аспен Інститутом Київ спільно з Impact Hub Odessa.

X