fbpx

Історія

Волтер Пепке, американський промисловець та філантроп, виконавчий директор Container Corporation of America ініціював святкування 200-річного ювілею поета і філософа Йогана Вольфганга фон Гете в містечку Аспен, штат Колорадо. 20-денне зібрання привернуло увагу відомих інтелектуалів та художників з усього світу, таких як Альберт Швейцер, Хосе Ортега-і-Гассет, Торнтон Уайлдер та Артур Рубінштейн, а також представників міжнародної преси та більше 2000 інших учасників. Пепке прагнув знайти місце "де людський дух зможе процвітати", особливо в час бурхливого технічного розвитку та хаосу модернізації.

Результатом події стало заснування Аспен Інституту. Волтер сподівався, що Інститут зможе допомогти бізнес-лідерам відновити те, що він називав "вічними істинами": цінностями, які керували б ними інтелектуально, етично та духовно.

Того ж року було створено щорічний фестиваль класичної музики - The Aspen Music Festival та International Design Conference in Aspen.
Відбувся перший семінар “Наша американська спадщина”, яким керував Мортімер Адлер, філософ, професор Університету Чікаго та Колумбійського університету. Того ж року в Аспені вперше відбулася конференція фотографів, що була підтримана Інститутом і в результаті якої був створений легендарний журнал Aperture.
Аспен Інститут бурхливо розвивається, створено нові програмні напрями та конференції, аби "розширити смисл гуманістичних досліджень". Зокремо створено Аспенський центр фізики та низку програм, спрямованих на освіту, комунікацію, правосуддя, науку, технології, навколишнє середовище та міжнародні справи.
За рахунок благодійних внесків компанії Corning Glass та Артура А. Хоутона закладено новий кампус в штаті Меріленд, який сьогодні відомий як конференц-центр Уай Ріверр (Wye River). Ця будівля стала місцем філософських дискусій та зустрічей лідерів найвищого рівня. Тут в 1998 президент Білл Клінтон, голова Палестини Ясір Арафат, прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху та король Хусейн з Йорданії виступали з доповіддю про мир на Близькому Сході.
Опубліковано перший номер міждисциплінарного журналу Aspen Institute Quarterly. Цього ж року відбувся літній симпозіум: "Глобальний погляд: політика для планети".
Президентом Аспен Інституту став Волтер Айзексон, американський журналіст, письменник та біограф, автор біографій Стіва Джобса, Генрі Кіссінджера, Бенджаміна Франкліна та Альберта Ейнштейна. Перед тим Волтер Айзексон обіймав посади директора телекомпанії CNN та головного редактора журналу Time.
Відбувся перший фестиваль Aspen Ideas Festival в Аспені, до участі в якому долучилися провідні мислителі зі всього світу. Фестиваль відбувається щорічно в співорганізації з видавництвом The Atlantic. Серед запрошених спікерів були: Біл Клінтон, Білл Гейтс, Ехуд Барак, Мадлен Олбрайт, Сандра Дей О'Коннор, Ерік Холдер, Хілларі Клінтон та ін.
Розпочала діяльність «Aspen Ukraine Initiative», метою якої було впровадження Аспенівського формату діалогу довкола проблем суспільного життя. У 2006-2007 роках Фонд Віктора Пінчука надав стипендії для участі в лідерському семінарі Аспен Інституту в США українським представникам, серед яких були Анатолій Клепацький, Олександр Мертенс, Михайло Мінаков, Денис Полтавець та кілька інших учасників, які згодом відіграли провідну роль у підготовці першого семінару «Відповідальне лідерство» в Україні.
Вперше в Україні відбувся семінар “Відповідальне лідерство”, до якого долучилося 22 учасники. Випускники першої групи створили Український Аспен Клуб, який існує і сьогодні.
Створено громадську організацію «Асоціація випускників «Аспен-Україна», яка взяла на себе відповідальність за подальший розвиток Аспен-спільноти та фінансування наступних семінарів.
Аспен Інститут спільно з журналом The Atlantic та Bloomberg Philanthropies ініціювали створення щорічного заходу CityLab, присвяченого розробці стратегій вирішення проблем урбанізації в сучасних містах.
Офіційно розпочав роботу Аспен Інститут Київ, який увійшов в мережу з 10 міжнародних партнерів Аспен Інституту. Його наглядову раду очолила міністр фінансів України (2014-2016) Наталія Яресько, а виконавчим директором призначено Сергія Кошмана. Розпочалася робота над розробкою нових семінарів “Цінності та суспільство”, “Справедливість закон та суспільство”, “Ціннісні основи лідерства у 21 сторіччі”.

Сьогодні Аспен Інститут діє в США, Франції, Італії, Німеччині, Японії, Індії, Мексиці та країнах Центральної Європи з центром у Празі.
Аспен Інституту Київ спільно з Impact Hub Odessa вперше провели Фестиваль Ідей в Одесі. Цього ж року виконавчим директором Аспен Інституту Київ призначено Юлію Тичківську та вперше відбулася зустріч учасників всіх семінарів “Aspen Reunion”.
Аспен Інститут Київ, Aspen Institute Romania та Aspen Initiative for Europe (AIfE) вперше організували міжнародну конференцію - Good Governance Forum. Мета Форуму - створити платформу для лідерів з різних країн, які могли б поділитися досвідом та ідеями щодо антикорупційних стратегій, розробки та впровадження державних політик, пошуку шляхів вирішення спільних проблем та втілення ідеї доброго врядування.

Цього ж року стартувала програма для підлітків Aspen Teens та започатковано програму розвитку спільноти Aspen Society of Fellows.
X