fbpx

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович: «Україна переможе і доведе, що є фундаментальні добрі речі та цінності, за які варто боротися»

Аспен Інститут Київ розпочав серію міжнародних панельних дискусій #UkrainianDialogues. Спільно з Аспен Інститутом Іспанія відбувся перший діалог. Доповідач першої дискусії Антон Дробович поділився своєю точкою зору на причини російсько-української війни та як ця війна змінила українське суспільство.

Ця війна змінила моє життя та життя мільйонів українців

Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам’яті. До війни він працював в офісі в центрі Києва і керував великою командою впливової державної установи. Але після 24 лютого він вирішив захищати свою країну зі зброєю в руках і вступив у територіальну оборону Києва.

— Ця війна змінила моє життя та життя мільйонів українців. Вже понад 40 днів я копаю окопи, стріляю з кулеметів, стою на блокпостах у нічних окулярах, тренуюсь знищувати танки з гранатометів. Зараз я служу в київських військах Батьківщини і не маю можливості побачити своїх близьких.

Одна з ключових ознак рашизму — небажання захищати мир і справедливість

Як особа, що має ступінь магістра права та кандидата наук. у філософії культури Антон розмірковував про причини російського вторгнення. Він переконаний, що однією з причин її прогресування була готовність західного світу відстоювати свої цінності:

— Причиною цієї війни став російський націоналізм імперського типу — нова реінкарнація нацизму. Багато людей у ​​Східній Європі називають це рашизмом. Однією з ключових умов рашизму стало небажання західного світу та Організації Об’єднаних Націй захищати мир і справедливість.

Згідно з опитуваннями, значна частина російського суспільства погоджується з агресивною політикою Путіна. Це стало можливим не тільки через багаторічну пропаганду всередині російського суспільства, а й через світовий порядок денний, який волів ігнорувати цю проблему:

Замість чесного і комплексного діалогу на найвищому політичному рівні з ключових питань життя і смерті світ десятиліттями обмінювався гаслами та деклараціями. Але світ вже змінився, тому що ми відбивалися. — каже Антон.

Ми розуміємо, що ми єдина нація, незважаючи на всі відмінності

Перед початком війни Антон модерував семінари Аспен Інституту Київ. Серед них були семінари програми “Національна ідентичність”, де його учасники намагалися знайти відповіді на те, як захиститись від дискурсів, що розколюють суспільство та призводять до міжгрупових та міжособистісних конфліктів:

— Сто років тому, у 1917 році, українці офіційно створили першу Українську Республіку. Але Росія знищила її і стерла всі спогади про нього. У 1991 році ми відновили нашу незалежність і нашу політичну об’єктивність. З тих пір ми все ще намагаємося зрозуміти, хто ми є. У нас багато думок та дискусій щодо української ідентичності. Наприклад, у Aspen Institute Kyiv була програма про українську ідентичність. Ми запитали наших учасників: що таке українська ідентичність? Яка ідея України? і т. д. Ми виявили, що це дуже складно і довгий шлях, тому що ми різні. Але в той же час ми розуміємо, що ми єдина нація, незважаючи на всі ці відмінності. Кілька років тому, якщо ви питали когось зі Львова чи Києва про Маріуполь, ця людина відповідала, що не так багато знає про це місто. Але зараз будь-яка людина з усіх куточків України відчуває, що Маріуполь — це його серце, Чернігів — його земля тощо.

Україна переможе і доведе, що є фундаментальні добрі речі та цінності, за які варто боротися

Щоденно Україна доводить, що цінності – це не лише про декларації, а й про готовність їх відстоювати:

— Нас підтримують майже всі: музиканти, художники, торговці, політики, вантажівки та космонавти, футболісти, докери та хакери, спортсмени, моделі, єпископи, а також десятки країн. Україна переможе і доведе, що є фундаментальні добрі речі та цінності, за які варто боротися. Навіть ціною життя, якщо потрібно.

X