fbpx

Як змінює Аспен-досвід: відгуки учасників семінару «Відповідальне лідерство — 23»

В Україні лідерські Аспен-семінари відбуваються вже майже 16 років. Заходи збирають за круглим столом лідерів різних сфер діяльності. На семінарах учасники протягом тижня ведуть модеровані діалоги, покинувши межі звичного середовища та маючи рівні можливості висловити свої думки. Подібний досвід важко отримати за звичних умов. 

Також нагадуємо, що до 10 лютого триває набір на семінар «Відповідальне лідерство — 24». Реєструйтеся за посиланням: https://aspeninstitutekyiv.org/event/vidpovidalne-liderstvo/ 

Як відбуваються семінари Аспен Інституту Київ та чому Аспен-досвід може стати життєзмінним розповідають учасники останнього в 2021 році семінару «Відповідальне лідерство».

  • Конструктивне різноманіття учасників дає можливість подивитися на світ та питання, навколо яких ведеться діалог, під ширшим кутом. А також — відкалібрувати свої цінності. В подальшому Аспен-досвід покликаний сприяти розбудові лідерами доброго суспільства в Україні: 

5 днів разом, фактично цілодобово, всі на одній хвилі. Це як ноти, що складаються в одну мелодію і магія Аспену просто вражає: вона вміє вибудувати команду, яка може зіграти цю мелодію. За час семінару ставлення до світу, що тебе оточує, до людей, як тебе оточують, не стає іншим. Але ти починаєш по-іншому чути людей та по-іншому з ними говорити. Я з дитинства, ще з уроків фізики, запам’ятав принцип Гюйгенса: кожна точка, до якої доходить хвиля, сама стає джерелом вторинних хвиль. І напевно це також про Аспен: всі люди, які були на цьому семінарі, стали джерелами таких вторинних хвиль. Вони отримали новий досвід і вже почали віддавати в навколишній світ та середовище абсолютно іншу енергію, — зазначає Сергій Сухомлин, Міський голова Житомира.

Спілкування в колі визначних особистостей, справжніх лідерів, які при цьому готові слухати і чути одне одного. Спілкування в атмосфері шаленої енергетики, творчості і креативу. «Відповідальне лідерство» це про тих, хто хоче слухати і чути, дивитись і бачити і кожного дня  робити світ кращим, — говорить Катерина Рожкова, перша заступниця Голови Національного банку України.

Аспен. В своєму житті, я давно вирішив, що філософія — це абсолютно не моє, тому що я людина дії, а не думок. Я не розумів навіщо сидіти і годинами щось обговорювати, замість того, щоб годинами щось ефективно робити. Але коли годинник життя показав, що я вже 5 років займаюсь, окрім їжі, ще й державотворенням — задумавсь. Дуже сильно захотілось подивитись на людей в неформальній обстановці, які також займаються державотворенням. Аспен — це як борщ, він об‘єднує всі найкращі інгредієнти в країні та дає їм змогу поваритись разом, щоб позитивно впливати на розвиток нації, — говорить Євген Клопотенко, співзасновник ТОВ «Клопотенко».

  • Учасники семінарів зазначають, що Аспен-досвід змінює їх ставлення до життя та оточення, а для когось — це ще й нове знайомство з собою:  

Аспен подарував мені певну модель нової життєтворчості, мені дали нові інструменти, щоб творити і своє життя, і життя навкруги. Мої датчики очікування від себе обнулились настільки, що я кожен день знайомлюсь з собою максимально новою, максимально справжньою. В житті стало менше шуму, а тиша перетворилась на цінний стан. В практичній діяльності мої дії стали чіткішими, зрозумілішими для мене самої і тих, хто мене оточує. Водночас, оточення стало вужчим, — відмічає Ліля Літковська, дизайнерка одягу, власниця ТОВ «Студія Літковська».

Семінар «Відповідальне лідерство» — це про трансформацію справжніх лідерів, краще усвідомлення свого призначення, цінностей, що допоможе в повсякденному житті. Це можливість насамперед почути та усвідомити власну думку. Унікальність методики робить її ще цікавішою, а глибина занурення в тексти через колективну діяльність вражає, — говорить Дар’я Герасимчук, Радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, виконавча директорка ГО «Відчуй».

  • На Аспен-семінарах лідери обговорюють актуальні проблеми сьогодення, базуючись на текстах класичних та сучасних мислителів. Методологія модерованого діалогу дозволяє почути думку інших. Крім того, спільне отримання Аспен-досвіду може стати базою для подальшої спільнодії.  

На початку семінару очікував, що найбільший його бенефіт — у процесі аналізу текстів запропонованих книг та робіт. Однак наприкінці я зрозумів, що досвід взаємодії та організації спільної роботи абсолютно різних людей і є для мене результатом курсу. Побачити лідерство під різними кутами, зрозуміти проблематики різних сфер, отримати нове коло знайомств, вчитися домовлятися із сильними особистостями — все це про навчання в Aспен, — зазначив Дмитро Деревицький, голова ради директорів АЛЛО.

— Українці є нацією зі значним потенціалом, повноцінний розвиток і застосування якого, в майбутньому, безсумнівно приведе Україну до лідерських позицій в світі. Але будучи постколоніальною і посттоталітарною нацією, українці страждають від низького рівня взаємної довіри та єдності, що є суттєвим стримуючим чинником суспільного розвитку. Семінари «Відповідальне лідерство» об’єднують  тих, хто  пройшов, здебільшого, непростий шлях до успіху і чия взаємодія може дати потужний синергетичний ефект. Світоглядна синхронізації та спільна калібровки цінностей, яка забезпечується методикою відбору та проведення семінарів, дозволяє швидко вибудовувати спільноту, усуваючи проблему довіри та інші вкорінені ментальні особливості. Саме це стало для мене найвідчутнішим і дуже гостро затребуваним ефектом семінару, — сказав Оксен Лісовий, директор Національного центру «Мала академія наук України».

X