Євроінтеграція є запорукою розвитку України, — Ольга Стефанішина

Євроінтеграція є запорукою розвитку України всередині самої країни, а також її взаємодії з більшою світовою спільнотою. Відтак, українцям вже треба зрозуміти свою приналежність до родини європейських країн та сприймати себе як повноправну частину спільного європейського простору.
Про це говорила Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, у рамках Діалогу “Суспільний договір України: візія майбутнього”, що його провів Аспен Інститут Київ 25 вересня.
Ділимося ключовими тезами пані Ольги:
- Світ зараз є україноцентричним. Проте, після перемоги ми повинні навчитися бути частиною більшої спільноти. Це і є євроінтеграція.
- Європейські країни, як і будь які демократії у світі, мультинаціональні, толерантні та інклюзивні, тому українці не повинні відчувати себе “не своїми”
- Рівень співпраці України та країн ЄС досягнув такого рівня, що усі події в Європейському союзі впливають на Україну та навпаки.
- Ми показали світу свою спроможність не зупиняти діяльність державних інституцій, навіть коли в країні триває війна. Після 24 лютого нам доводилося пояснювати нашим партнерам, як під час війни в Україні продовжують працювати державні інституції, реєстри, місцева та центральна влада.
- Українське громадянське суспільство та експертне середовище стало частиною процесу державотворення.
- В Україні найбільша “євроінтеграційна армія” — тисячі людей долучаються до змін на усіх рівнях, щоб підтримувати процес євроінтеграції.
Обговорення модерував Програмний координатор програми для Спільноти Андрій Кулаков.
Нагадуємо, що Аспен Інститут Київ вже понад рік підтримує діалог лідерів, що присвячений суспільному договору для України і заохочує рефлексії на цю тему. Узгодження візії майбутнього та обговорення ключових тем, навколо яких буде гуртуватися суспільство, є важливою складовою нашої спільної боротьби за незалежність та право самостійно обирати власний шлях розвитку.
Проєкт «Суспільний договір для України» реалізується за підтримки NED (National Endowment for Democracy).