fbpx

Відбувся перший семінар для підлітків «Обрії майбутнього»

Перший семінар «Обрії майбутнього», що відбувся 29-30 березня 2018 року в Київській області, зібрав в одному колі 20 юнаків та дівчат з усієї країни. Цікаві та змістовні обговорення класичних та сучасних філософських текстів, спілкування з гостями семінару дали можливість – учасникам краще зрозуміти значущість діалогу, а організаторам – побачити шляхи подальшого розвитку програмного напряму.

«Найбільш сталою ознакою повсякденного життя є зміни» – така парадоксальна думка все частіше зустрічається як в роботах провідних мислителів сучасності, так і на робочих нарадах на підприємствах, в державних установах, громадських організаціях, наукових колективах тощо. Дійсно, важко назвати таку сферу нашого життя, яка б не зазнала суттєвих змін, обумовлених зростаючою доступністю інформації та транспортних сполучень, швидкістю комунікацій, відкритістю кордонів, розвитком технологій, змінами клімату, політичними зрушеннями та багатьма іншими факторами.

Можливо, що така «плинність сучасності» є результатом покращення нашої спільної оптики: адже природна дійсність завжди змінна і не сьогодні (а майже три тисячі років тому) пролунало «Все тече, все змінюється». З іншого боку, культура виховання, методи передачі знань, навичок та цінностей від одного покоління наступному базуються якраз на припущенні, що в цій постійній мінливості є щось стале, непохитне; щось таке, що дозволить і сьогоднішнім підліткам жити достойно та щасливо протягом наступних десятків років, незважаючи на хай би які зміни ситуації та конкретних обставин.

До таких «сталих величин» можна віднести, наприклад, науковий метод, гуманістичне світобачення, розуміння переваг співробітництва тощо. Втім, навряд чи можливо створити таку систему виховання та освіти, яка б давала відповіді на всі можливі проблеми, що з ними доведеться зіткнутися. Такі відповіді доводиться шукати самостійно.

Саме в такому контексті виник програмний напрям Аспен Інституту Київ «Aspen Teens», розрахований на підлітків 13-19 років. Ця ініціатива, підтримана Klitschko Foundation та членами спільноти Аспен Інституту Київ, наразі збирає учнів старших класів для участі у дводенних семінарах, де будуть створені можливості для діалогу – такого способу спілкування, який передбачає вільний обмін думками та смислами, народженими необхідністю відповіді на фундаментальні запитання: Хто я є? Яким я хочу бути? Яке життя вважати достойним? та інші.

Попри зовнішню простоту та надзвичайне значення діалог є радше виключенням, ніж типовою формою нашої взаємодії один з одним. Семінари «Обрії майбутнього», що будуть реалізовуватись в рамках програмного напряму «Aspen Teens» спільно з Klitschko Foundation, нададуть старшокласникам можливість порозмірковувати над одвічними проблемами разом з найкращими мислителями минулого та сучасності, почути та зрозуміти один одного і, сподіваємось, краще зрозуміти себе та свої наступні кроки на шляху до гідного життя у доброму суспільстві.

 

X