fbpx

Наталія Яресько. Аспен Інститут Київ сьогодні

2020-й — п’ятий рік діяльності Аспен Інституту Київ — став роком надзвичайних глобальних викликів. Пандемія COVID-19 не тільки створила нові загрози для життя та здоров’я людей, наших родичів і друзів у всьому світі, а й загострила низку фундаментальних проблем і протиріч сучасності. Локдауни та економічна рецесія призвели до безробіття, що спричинило поширення бідності в усьому світі. Закриття шкіл і дистанційна освіта призвели до того, що багато дітей, особливо з бідних сімей, пропустили іноді майже весь навчальний рік. Робота з дому й турбота про дітей збільшили навантаження на батьків, насамперед на жінок, і посилили гендерну нерівність. Сім’ї були роз’єднані, старші родичі часто залишалися без жодної надії на підтримку. Недоліки в роботі урядів викликали масову недовіру до державних інституцій, посилену соціальними медіа. Суттєвого удару зазнали наші спільноти, економіка, психічне здоров’я й освіта.

У 2020 році Аспен Інститут Київ, як і всі міжнародні партнери Аспен Інституту, був змушений відмовитися від проведення більшості запланованих заходів у звичних форматах. Проте завдяки гнучкості, професійності, наполегливості й креативності виконавчої команди, відповідальній позиції та відданості Наглядової ради, а насамперед підтримці учасників Аспен-спільноти, Інститут не тільки адаптувався до онлайн-форматів, а й додав до своєї діяльності нові виміри. Початок роботи програми та семінарів «Бізнес та суспільство» — лише один з таких прикладів. Програма Aspen Teens та Фестиваль Ідей швидко переорієнтувалися на онлайн-формат, що дало змогу зняти географічні обмеження й залучити ще ширшу аудиторію. Не менш важливим за впровадження нових програм було висвітлення Інститутом ініціатив багатьох членів Аспен-спільноти, які стали відповіддю на складну ситуацію. Інститут доклав чималих зусиль для залучення ключових стейкголдерів і лідерів до розв’язання актуальних проблем, що постали перед окремими громадами й суспільством загалом.

Ми вдячні кожному за його довіру до нашої роботи, адже наші зусилля можуть бути успішними лише за умови небайдужої участі всіх. Бесіди, дискусії, ідеї та щира зацікавленість учасників наших програм роблять Аспен Інститут Київ унікальним простором діалогу про цінності. Взаємна повага один до одного, до однодумців і тих, чиї позиції діаметрально відрізняються, є фундаментом, що уможливлює взаємне інтелектуальне збагачення. Залучаючи лідерів з різних сфер суспільної діяльності — урядовців, медійників, бізнесменів, благодійників та інших — ми не тільки актуалізуємо нові ідеї, а й надихаємо до дій заради спільного блага.

Підбиваючи підсумки п’ятирічної історії Аспен Інституту Київ, ми можемо впевнено говорити про досягнення інституційної сталості організації, активну міжнародну співпрацю на рівні з іншими партнерами мережі Аспен Інститутів світу, а також про значне розширення спектру семінарських програм і програмних напрямів, що охоплюють різні сфери української та світової сучасності й сприяють пошуку ціннісних орієнтацій і відповідей на актуальні питання. Нині це семінари «Відповідальне лідерство», «Цінності та суспільство», «Цінності та лідерство у 21-му столітті», Сократівські семінари, «Справедливість, закон і суспільство», «Бізнес та суспільство», «Медіа та реальність: виміри відповідальності», «Національна ідентичність», програми Aspen Teens, «Добре врядування» та публічна подія Фестиваль Ідей.

Але також це час подивитися в майбутнє, зрозуміти, що нам справді важливо. Постаючи перед викликами, пов’язаними з пандемією, ми й далі розвиватимемо платформу задля обговорення найбільш значущих питань, таких як культура, технології, якісне врядування, справедливість, доброчесність. Ми збиратимемо лідерів з різними поглядами задля палких дискусій і пошуку нових відповідей на численні виклики сьогодення: соціальні, економічні, культурні та політичні.

Наша діяльність була і є можливою лише завдяки підтримці учасників Аспен-спільноти та наших донорів, які підтримують Інститут у його повсякденній роботі. Ми щиро вдячні за вашу залученість, а також за ідеї, відданість і натхнення.

Ця стаття є частиною Річного звіту 2020 Аспен Інституту Київ.

X