fbpx

Радниця Голови Офісу Президента України Даша Зарівна: “Ми просимо наших партнерів: закрийте небо або дайте нам зброю”

Аспен Інститут Київ розпочав серію панельних дискусій з представниками міжнародної мережі партнерів — #UkrainianDialogue. Їхня мета — поділитися особистими історіями українців, які допомагають захищати свободу нашої країни. А також — двостороннє спілкування з державами, які нас підтримують. Даша Зарівна була спікеркою першої дискусії, проведеної з Аспен Інститутом Іспанія. Даша розповіла про своє особисте бачення цієї війни та причини, чому Україні потрібна зброя. 

Даша Зарівна — радниця з комунікацій Голови Офісу Президента України Андрія Єрмака. Також вона відповідає за роботу з цифровими та креативними командами Офісу. 


“Росіяни спалили книгу людини, яка попереджала, що відбудеться, коли книги палитимуть”

Даша народилася у Херсоні. Зараз це місто тимчасово окуповане росіянами. У середині березня сусіди повідомили їй та її батькам, що їхній будинок там розгромили.

— Росіяни, а саме буряти, увірвались у будинок і зайняли його. Вони насолоджувалися нашим комфортом, користувалися нашими речами, заламали меблі. Вона навіть розпалили невеликий камін книгами. Там були мої книжки, які я читала дитиною, і навіть книги з бібліотеки моєї матері. Серед цих книг був “451 градус за Фаренгейтом” Рея Бредбері. Подумайте про це. Росіяни спалили книгу людини, яка попереджала, що відбудеться, коли книги палитимуть. 

Даша вважає, що історія будинку її родини у Херсоні у ширшій перспективі — це те, що сталося з усією країною: 

— Росіяни вдерлися у нашу країн, зруйнували все, що було важливим і цінним для нас, зруйнували наші життя, будинки та мрії. Але все одно вони ніколи не переможуть. Між Україною та Росією — прірва. Сьогодні ми боремося за наше майбутнє, а росіяни — за чуже минуле.

Україні потрібна зброя, щоб закінчити війну на своїх умовах

Від початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну Даша має працювати 24/7. Серед інших її щоденних завдань — організація публічних та непублічних комунікацій, зустрічей та інтерв’ю Голови Офісу Президента, орієнтованих на різні країни. Вона говорить, що з початку війни комунікаційні наративи Офісу Президента дещо змінилися. 

— Ми продовжуємо наголошувати на закритті українського неба від російських військових літаків, від крилатих ракет. Але зараз ми просимо наших партнерів: або закрийте небо, або дайте нам відповідну зброю. Достатньо ефективну, щоб ми могли себе захистити. Інакше багато життів буде втрачено. 

Даша додає, що України битиметься до кінця, але жодна війна не закінчується на полі бою:

— Поле бою — це місце, де мають бути визначені умови закінчення війни. Навіть Другу Світову Війну закінчили дипломати. Ми розуміємо, що дипломати також мають закінчити війну в Україні. Звичайно, ми продовжуємо боротися, щоб закінчити війну на наших умовах. Умовах, які будуть вигідні  для України. Але для цього, знову ж таки, потрібна зброя. 

Важливо говорити правду про війну

Російська пропагандистська машина працює з громадською думкою у різних країнах. Тому важливо ділитися правдою про війну в Україні. 

На підтвердження цієї тези Даша розповідає історію з власного досвіду: 

— Головний редактор одного з небагатьох ліберальних незалежних ЗМІ, що залишилися в Росії, надіслав мені посилання на статтю. У ній було відео з Бучі, яке доводить, що всю цю бійню вчинили російські війська. Він сказав мені: “Вау, ти маєш подивитися. Тепер у нас є докази”. Він був настільки збуджений, тому що мав що протиставити російській пропаганді. 

Але для українців це не новина. Щонайменше 8 років ми маємо справу з такими доказами. 

 

X