fbpx

”Шляхи до (пере)осмислення суспільного договору для України”: Аспен Інститут Київ провів подію у рамках Книжкового Арсеналу

Нація, яка не читає, не має майбутнього.

Аспен Інститут Київ заохочує рефлексії щодо майбутнього України і спеціально для цього упорядкував Збірку есеїв “(Пере)осмислення суспільного договору для України”

У рамках Книжкового Арсеналу відбулася панельна дискусія ”Шляхи до (пере)осмислення суспільного договору для України” на основі вищезгаданої збірки. Подія обʼєднала інтелектуалів, митців, любителів книг та видавців, які осмислюють вагомі питання майбутнього та сьогодення.

В обговоренні взяли участь: 

Галина Григоренко, заступниця міністра культури та інформаційної політики України.

“Дивування світової спільноти стосовно України переходить у цікавість. Спочатку повномасштабного вторгнення увесь світ був вражений стійкістю України, це породжує бажання розібратися — що таке Україна. Ми позбавляємося меншовартості на всіх рівнях. Але це не має перетворитися на політику “нам всі за це винні”. 

Вахтанґ Кебуладзе, філософ, публіцист, перекладач та професор КНУ ім. Т.Г Шевченка. 

“Дуже небезпечно, якщо держава виводиться за межі суспільного договору. Тоді може запанувати тоталітаризм. Я вважаю державу контрагентом суспільного договору. І в такому випадку буде можлива ліберальна демократія, коли держава відповідає перед нами як перед громадянами. Україна є носієм унікального досвіду, яким маємо ділитися з Європою”.

Олег Хома, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету.

“Поняття суспільної угоди є інтуїтивно зрозумілим. Всі ми знаємо значення слів “угода” та “договір”. Водночас, суспільна угода – це не просто придумане поняття, а глибокий філософський концепт. Єдиний спосіб вживати поняття “суспільного договору” — вживати його як метафору. Адже суспільна угода базується не на юридичних постулатах, а згоді між членами суспільства жити одне з одним”.

Модераторка: Наталія Кривда, професорка КНУ ім. Т.Г. Шевченка та академічна директорка MBA програм Единбурзької бізнес школи в Україні.

Дякуємо учасникам та усім відвідувачам Книжкового Арсеналу за цікаву подію! 

Проєкт «Суспільний договір для України» реалізується за підтримки NED (National Endowment for Democracy).

X