fbpx
Євген Федченко

Євген Федченко

Директор, Могилянська школа журналістики, співзасновник, StopFake, Україна

Євген Федченко, кандидат наук, є співзасновником та головним редактором веб-сайту StopFake.org, провідного центру з питань російської дезінформації. Також є директором Могилянської школи журналістики Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київ, Україна. Консультант з питань боротьби з дезінформацією та медіа грамотності, надає коментарі в сфері української політики, є спікером численних міжнародних конференціях високого рівня.

Більше 25 років Євген присвятив медіа-індустрії, висвітлюючи міжнародні події для різних типів ЗМІ та ключові іноземні новини на одному з головних українських телеканалів.

Євген Федченко викладав міжнародні відносини та був співзасновником програми розвитку журналістів Digital Future of Journalism для журналістів та Digital Media for University. Наразі викладає курси з міжнародних новин.

Основні його інтереси – інформаційні війни, пропаганда та інформаційна зброя, висвітлення міжнародної політики у ЗМІ та громадській дипломатії, цифрова журналістика та інновації, освіта журналістів в перехідних суспільствах, стандарти новин. Надавав свої коментарі до NYT, RFE / RL, BBC, NPR, WNYC, Politico, International Radio International, Radio Canada International, CBC, Mashable, SKY тощо.

У 2006 – 2007 – співдиректор проекту співпраці між Могилянською школою журналістики та Огайським університетом (США), спонсорованого Державним Департаментом США. Восени, 2005 та на весні 2007 – запрошений викладач в Огайському університеті(США), School of Telecommunications(TCOM). У 2010-2011 – Фулбрайтівський дослідник в Annenberg School for journaism and communication (University of Souther California, Los Angeles).

X