Україна в новому світовому порядку: Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ, взяла участь в міжнародному Аспен-діалозі

Голос України в світі має звучати не проханням, а аргументом: наша безпека – це безпека Європи, наша відбудова — це нові можливості для глобальної економіки. І цей голос має бути почутим.
На запрошення румунського Аспен Інституту Юлія Тичківська, виконавча директорка Інституту, взяла участь у міжнародному Аспен-діалозі: “Сила єднання у турбулентні часи”.
Нижче наведені основні тези виступу Юлії Тичківської:
Безпека та новий світовий порядок
Глобальна політика дедалі більше керується прагматичними інтересами та логікою гіпер-транзакційної дипломатії. Водночас, стратегічна європейська безпека неможлива без України, і критично важливо, щоб європейські країни це усвідомлювали та вкладалися у посилення обороноздатності та стійкості європейської спільноти. Така стійкість — це не тільки розвиток військової спроможності, але й потужні гуманітарні стратегії. Також важливо розуміти, що Україна залишається залишається однією з найбільш замінованих країн у світі, і гуманітарне розмінування стає не лише нагальним завданням, а й довготривалим викликом.
Економіка та стійкість
Попри війну, український бізнес демонструє виняткову стійкість. Водночас, для стабільності бюджетної сфери життєво необхідна підтримка партнерів. Стійкість української економіки у довготривалій перспективі визначатиме її розвиток та зростання. Новою базою для розвитку економіки України може стати оборонна та miltech сфери. У січні 2025 року в Україні виробництво безпілотників збільшилося в 10 разів порівняно з січнем 2024 року. За словами Володимира Зеленського, країна здатна виробляти до 4 мільйонів дронів щороку, що відкриває нові можливості як для національного ринку, так і для міжнародного співробітництва.
Відбудова та міжнародна підтримка
Ідея Make Russia Pay набуває нової актуальності: російські заморожені активи на суму понад 300 мільярдів доларів повинні бути передані на відновлення зруйнованої Росією інфраструктури. Це не лише питання фінансових ресурсів, а й питання справедливості та відповідальності. США та ЄС повинні відігравати ключову роль у цьому процесі.
Соціальні виклики та майбутнє суспільного договору
Війна змінює не лише геополітичну карту, а й внутрішній устрій країни. Українське суспільство виснажене, але продовжує боротися. Особливої уваги потребує переосмислення суспільного договору, який враховуватиме інтереси ветеранів, які після війни стануть ключовою соціальною групою, що впливатиме на політичні та економічні процеси. Аспен Інститут Київ з 2022 року працює над цією темою та проводить діалоги стейкголдерів, щоб залучати якомога більше людей до обговорення.
Разом із пані Юлією панельній дискусії “Відбудова України” взяли участь:
- Флорін Спетару, Державний радник, Уряд Румунії, колишній Міністр економіки / випускник Аспен-семінару.
- Альфредо Дуранте Мангоні, Посол Республіки Італія.
- Ігор Прокопчук, Посол України.
- Віктор Чиріле, Посол Республіки Молдова.
Дякуємо партнерам за можливість висловити важливі думки міжнародній аудиторії.