fbpx

Відновлення та розвиток міст: українські експерти долучилися до дискусії Аспен Інституту Німеччина

Аспен Інститут Німеччина організував зустріч «Міста в облозі» у рамках проєкту «Міста майбутнього – трансатлантичний міський проект». Учасниками зустрічі стали архітектори, експерти з урбанізму та містобудування з Берліну, Лос-Анджелесу та Атланти. Метою зустрічі стало обговорення шляхів розвитку міст та підвищення обізнаності щодо складності цього процесу.

Випускниця семінару «Відповідальне Лідерство» — 6 Аспен Інституту Київ, архітекторка та заступниця голови Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України Анна Кирій розповіла про відбудову зруйнованих українських міст та найбільші виклики у житті країни, пов’язані з цим.

«Українські міста сильно постраждали внаслідок російської агресії. Ці руйнування дуже різні: десь вони невеликі, а десь, на жаль, дуже масштабні. Але стійкість нашої нації не може бути зруйнована, як тисячі будинків по території України; наша стійкість – це наші люди. Це наша суперсила. Тому ми маємо займатися консолідацією зусиль лідерів, яка відбувається навіть попри відсутність світла і зв’язку. І зараз ми вже займаємося відбудовую тих міст, що постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення».

Директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ Денис Полтавець наголосив на важливості розбудови міст, а також їх підготовки до всіх можливих сценаріїв.

«Міста – це велика соціальна система. Більшість театрів бойових дій після повномасштабного вторгнення Росії в Україну були саме біля містечок, де знаходилися великі транспортні хаби або вузли. Роль місцевого лідерства тут – визначальна. Набагато краще, коли міста готові до військових дій. А ще дуже важливо розуміти, що війна продовжується і вплив на Україну руйнівний: понад 74 000 житлових будинків було зруйновано, ще більше пошкоджено. А деякі міста зруйновані вщент. Тому потрібно думати про наше майбутнє не тільки в контексті відбудови, але побудови і нових сучасних міст», – вважає він.

Дякуємо колегам за змістовну та продуктивну зустріч!

X