Аспен Інститут Японія: десятий #UkrainianDialogue про те, як створити ефективну міжнародну систему гарантій безпеки
Аспен Інститут Київ провів десяту міжнародну дискусію #UkrainianDialogue зі своїм партнером Аспен Інститут Японія. Модерував сесію професор Такаші Ошимура зі Школи міжнародної політики Університету Аояма Гакуїн.
На початку заходу зі вступним словом виступили Тейсуке Кітаяма, президент Aspen Institute Japan, Кен Іто, виконавчий директор Аспен Інститут Японія та Наталія Яресько, голова Наглядової ради Аспен Інститут Київ, Міністр фінансів України (2014-2016). Із завершальним словом виступила Юлія Тичківська, виконавчий директор Аспен Інститут Київ.
Хісаші Овада: Росія проігнорувала всю систему ООН
Хісаші Овада – колишній постійний представник Японії в ООН. Пан Овада підкреслив, що Росія була одним із батьків-засновників Організації Об’єднаних Націй, до якої весь світ мав довіру. Проте Росія проігнорувала всю систему.
— Працювала вона чи ні, але вона було. Те, що Росія зробила як одна з засновниць усієї цієї системи, так це зруйнувала її самостійно. Іншими словами, весь світ разом з Організацією Об’єднаних Націй має повстати проти цієї агресії на захист ООН з її силою та здатністю впоратися з кризою безпеки. Це означає важливість певних реформ в ООН у майбутньому. Але головне, що система все ще існує. Це одна з причин, чому ми маємо стояти поруч з українським народом у боротьбі з російською агресією.
Володимир Єрмоленко: Росія – єдина країна Євразії, яка залишається імперією та має імперські амбіції
Український філософ, письменник і журналіст Володимир Єрмоленко зазначив, що і українські, і японські території окуповані Росією. Ці країни також розуміють, що російська окупація несе цивілізації катастрофу, хаос та регрес.
Володимир також пояснив, що Росія це остання імперія в Євразії. Росія напала на Україну не через розширення НАТО. Вона атакує нашу країну через своє бажання розширюватися.
— Російський імперський проєкт — це єдиний політичний проєкт, за яким Росія може вижити. Російська державність почалася в кінці 15 століття з імперії. Росія спочатку хотіла бути імперією, а потім подумала, що було б добре бути національною державою. Росія – єдина країна Євразії, яка залишається імперією та має імперські амбіції. І яка вважає, що деімперіалізація, яка відбулася в євразійському світі, – це погано. Ми всі повинні розглядати цю російську загрозу не лише як загрозу Україні, але як політичну та моральну загрозу людству. У цьому випадку наш спільний обов’язок боротися з цим.
Сергій Корсунський: Ми повинні разом працювати над створенням справедливої та ефективної міжнародної системи гарантій безпеки
Сергій Корсунський – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії. Він порівняв гарантії безпеки Росії з гарантіями безпеки Північної Кореї. І наголосив на важливості міжнародної підтримки України.
— 92% японців бачать справжнє потворне обличчя Росії та Путіна, який є параноїком та прагне винищення українців. Вкрай важливо, що це розуміння допоможе нам не лише будувати мости між Україною та Японією, а й працювати разом для створення справедливої та ефективної міжнародної системи гарантій безпеки в майбутньому.
Кунінорі Мацуда: Для громадян Японії російська агресія – це не чиясь трагедія, а також їхня проблема
Кунінорі Мацуда – Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні. Він підкреслив, що вторгненням Росія порушила міжнародне право, і міжнародне співтовариство має змусити її заплатити за це високу ціну. Пан Мацуда зазначив, що з перших днів війни уряд Японії почав підтримувати Україну: санкціями проти Росії, гуманітарною допомогою, фінансовою підтримкою, військовою допомогою.
— Переважна більшість громадян Японії розглядають російську агресію не як чиюсь трагедію, а як і наше питання. Тому можу запевнити, що так званої втоми від війни в нашому суспільстві не спостерігається. Ми готові працювати з Україною. Вплив російської агресії поширюється не лише за межі України та Європи, а й відчувається у Східній Азії, де знаходиться Японія. Зрозуміло, що якщо цю спробу порушення пробачити й потерпіти, то війна незабаром почнеться в нашому регіоні.
Ічіро Фуджісакі: Ми повинні розширити демократичний табір
Ічіро Фуджісакі – колишній Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в США. Він підкреслив, що демократичний світ має розширити свою базу, а демократичні країни або країни-однодумці повинні боротися за свої табори.
— Сьогоднішній американський підхід до висування демократії має хороші сторони, але водночас це потрібно робити вміло. Ми не повинні протистояти таким країнам, як Таїланд, Сінгапур, Саудівська Аравія чи Мексика, але максимально розширити табір і не ставити ці країни посередині між іншими таборами.
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Ця війна розділила світ на “них” і “нас”
Іванна Климпуш-Цинцадзе – депутатка Верховної Ради України, голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу. Вона вважає, що Росію необхідно ізолювати всіма можливими санкціями. Крім того, як це було з G8, її слід виключити з G20. Також пані Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості боротьби з російськими наративами, подібно до нещодавнього, де Україну звинувачували в продовольчій кризі.
— Ця війна розділила світ на “них” і “нас”. Вони є варварськими, негуманними та нецивілізованими, а ми діємо на основі цінностей. Я впевнена, що Збройні Сили України та український народ вразили весь світ своєю готовністю дати відсіч цій неспровокованій атаці Російської Федерації. Ми всі маємо однакову відповідальність у цій війні. Ми маємо стати разом з українським народом і зробити так, щоб агресор, який вирішив стерти з карти світу ще одну державу, був переможений.
Аспен Інститут Київ вдячний Аспен Інституту Японії за підтримку та можливість вести діалог з їхньою спільнотою.
У подкасті #UkrainianDialogue українські лідери розповідають про причини російського вторгнення в Україну, його наслідки для інших країн, та як західна спільнота може допомогти захистити цінності та мир у світі. Це не лише аналітика та інсайти, а і їхні особисті історії боротьби за свободу та гідність.
Watch on YouTube
Listen on Apple Podcasts
Listen on Google Podcasts
Listen on Spotify