Аспен Ініціатива Колумбії: одинадцятий #UkrainianDialogue про цінності
Аспен Інститут Київ провів одинадцяту міжнародну дискусію #UkrainianDialogue зі своїм партнером Аспен Ініціативою Колумбії. Модерував сесію Хуан Карлос Есгерра, партнер Asesores Juridicos. На початку заходу зі вступною промовою виступив Пабло Навас, виконавчий директор Аспен Ініціативи Колумбії.
Наталія Яресько: Немає іншого шляху, як захищати свою Батьківщину і своє існування до останнього моменту
Наталія Яресько – голова наглядової ради Аспен Інститут Київ та Міністерка фінансів України (2014-2016). Вона підкреслила, що, війна Росії проти Україні – це не війна за територію чи якесь конкретне питання. Це війна за існування.
— Росіяни заявили, що не вірять в існування України, її культури, історії, народу та мови. Немає іншого шляху, як захищати свою батьківщину і своє існування до останньої миті.
Пані Наталія підкреслила, що є щонайменше три основні шляхи допомоги Україні:
— Перший – закликати свій уряд приєднатися до санкцій, припинити закупівлі продуктів і припинити вести бізнес, щоб ізолювати російську економіку. Як демократія, у вас є можливість змінити політику, щоб бути більш конкретними щодо санкцій проти Росії та Білорусії. Друге – це фінансова підтримка тих українців, які залишаються в Україні. Є величезне співчуття до 6 мільйонів українських біженців в ЄС, але дуже мало організацій допомагають українцям, які залишаються в Україні. Третє – дізнаватися більше про Україну, щоб не вестись на пропаганду.
Юлія Тичківська: навіть якщо в нас спільні історичні події, українці та росіяни різні
Виконавча директорка Аспен Інститут Київ Юлія Тичківська підкреслила, що різниця між українським і російським суспільствами полягає в цінностях.
— Коли ми говоримо про цінності, ми не маємо на увазі декларації, які хтось хотів би продемонструвати чи висловити. Ми говоримо про дії. Ми розуміємо цінності як механізм прийняття тих чи інших рішень. Попри те, що українці та росіяни мають спільні історичні події, цінності та спосіб життя у нас різні. Я вважаю, що не тільки Путін, але й велика частина російського суспільства не може погодитися з тим, що ми не хочемо повертатися в радянські комуністичні часи та хочемо жити життям, орієнтованим на людські цінності.
Також пані Юлія наголосила, що ключовим фактором нашої стійкості є мобілізація всього суспільства.
Андрій Кулаков: Радянський Союз був федерацією на чолі з російським народом, а всі інші народи вважалися другорядними
Андрій Кулаков – програмний директор Interviews Ukraine. Як і пані Наталія, він підкреслив, що російсько-українська війна – це війна за право на існування. Пан Андрій сказав, що Росія продовжує імперіалістичну парадигму Радянського Союзу з її перевагою росіян та пригнобленням інших націй. Світ має з цим боротися.
— В минулому ми були частиною Радянського Союзу. Формально Радянський Союз був федерацією різних так званих незалежних держав. Ця незалежність була здебільшого ілюзорною, але артикулювалася через деякі офіційні та дипломатичні причини. Ментально ж у нас була федерація на чолі з російською нацією, російською зверхністю, а всі інші нації вважалися другорядними, з другорядними культурами та менталітетом. Це чиста імперіалістична парадигма, чи не остання в сучасному світі. Але нам потрібно боротися та подолати цю парадигму, щоб назавжди її знищити. Ключовими цінностями подальшого розвитку ми маємо поставити цінності особистості, незалежності та рівності всіх націй.
Пан Кулаков народився в Миколаєві – раніше російськомовному і дуже російсько-орієнтованому місті. Зараз проживає в Бучі. Він зазначив, що після початку повномасштабного вторгнення, щоденних бомбардувань, злочинів у Бучі, Ірпіні та Маріуполі – всі люди зрозуміли, що Україна має виграти цю війну.
Олексій Макеєв: Нам потрібно більше артилерії, зенітної та протиракетної оборони
Олексій Макеєв – спеціальний представник України з питань санкцій. Він зазначив, що світовий рівень підтримки України величезний, але нам все ще потрібна зброя.
— 24 лютого ніхто не міг подумати, що в червні Україна буде використовувати ту зброю, яка надається зараз. Кожен прагне надати нам допомогу, яка нам потрібна сьогодні. Але щодня Росія випускає по Україні від 1 до 15 крилатих ракет, і понад усе нам потрібно більше артилерії, зенітної та протиракетної оборони.
Основна мета проєкту #UkrainianDialogue – створити діалоговий майданчик між українськими лідерами та міжнародними представниками для обміну правдою про російсько-українську війну та обговорення шляхів підтримки України для перемоги.
Аспен Інститут Київ вдячний Аспен Ініціативі Колумбія за підтримку та можливість вести діалог з їхньою спільнотою.