fbpx

Президент України Володимир Зеленський на Ideas Festival: Для України життя людей безцінне, для Росії людина — це нічого, просто матеріал

Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю для американського каналу NBC в межах Ideas Festival Аспен Інституту (США). Аспен Інститут організував інтерв’ю у партнерстві з Аспен Інститутом Київ.

Президент розповів про ціннісні орієнтири, якими він керується, важливість світової підтримки та зміни, які з ним відбулись під час війни.

Нижче ознайомтеся з основними тезами інтерв’ю:

Про російську війну проти України

  • Те, що Захід, і РФ недооцінили Україну має свій позитив. Якби вони знали, що державне управління та політичний консенсус будуть збережені, а люди будуть голіруч захищати свої домівки, вони б готувались до цієї війни ще більш масштабно. Західні ж розвідки помилялись у своїх оцінках, бо ніхто до кінця не знав, як діятиме інший у складній ситуації.
  • Єдиною, хто піднімав питання нацизму в Україні, завжди була Росія. Росіяни таким чином виправдовують свої злочини. Вони демонізують Україну, розказуючи, що в Україні є нацизм, хоча й знають, що я маю єврейську кров і моя сім’я була закатована нацистами в період Другої Світової війни. Крім того, в Україні найнижчий показник антисемітизму у порівнянні з більшістю країн світу. 
  • Побачене в Бучі викликало страшне відчуття і розуміння, що це реальність, яка страшніша за будь-яке кіно. В ній немає стільки крові як у Тарантіно, або стільки пострілів, як у Спілберга. Там просто є тиша, руйнування, мертві люди, мертва техніка і відчуття смерті. Я просто не вірив раніше, що люди спроможні на такі катування. 

Про цінності

  • Для мене завжди було дуже важливо, щоб Україна не була сірою зоною з точки зору геополітики. Український народ обрав європейський шлях і цінності, які співпадають у Європи, США та України.
  • Для України життя людей безцінне, для Росії людина – це нічого, просто матеріал. Не відомо, чи хворий Володимир Путін, але відомо, що в Росії є хвороба, яка не є питанням тільки однієї людини. На жаль, багато людей в оточенні президента РФ хворі на неї: зайві амбіції, неповага до міжнародного права та до життя людей. 
  • Яка б у мене не була професія, я перш за все українець, я люблю свою державу, я бережу свою сім’ю, дружину, дітей, свій дім. Мені здається, ці цінності не залежать від того, якої професії ти був, і ким ти став, і ким ти будеш далі. Головне, щоб все своє життя ти був відкритим, сильним і патріотичним. Це ті цінності, які не мають змінюватись.

Про важливість світової підтримки

  • Коли санкції впроваджуються не 100-відсотково, результат виявляється не 100-відсотковим і не швидким. Удар буде тоді, коли ці процеси підтримуватимуться всіма державами. Звичайно, демократія передбачає діалог, але коли ти захищаєш демократію, не варто шукати довгих пояснень і розмов. Треба запроваджувати жорсткі санкції, адже проти тебе виступає держава-терорист. І зупинити її можна тільки міцністю. А міцність в єднанні. 
  • Де ми втрачаємо одну людину, Росія втрачає п’ять. Де ми втрачаємо один танк, вони втрачають п’ять. Так, ми боремося. Але треба бути відвертими і сказати, що нам справді складно. Бо на один наш танк у них десять своїх, на одного нашого бійця їх десять. Якими б міцними ми не були, але їх удесятеро більше. Нам складно, але ми тримаємось. Сам на сам з Росією нам буде складно і тому дуже важлива підтримка і Європи, і США. Всі повинні розуміти, що це не війна України з Росією. Це  війна всього цивілізованого світу з армією Російської Федерації.
X