fbpx

Аспен Інститут Київ та Аспен Ініціативою Африка — Найробі провели дванадцяту міжнародну дискусію #UkrainianDialogue

Аспен Інститут Київ провів дванадцяту міжнародну дискусію #UkrainianDialogue разом зі своїм партнером Аспен Ініціативою Африка — Найробі. Модерував сесію Брайт Сімонс, президент mPedigree та член Africa Leadership Initiative, West Africa. На початку заходу зі вступним словом виступили Лайла Мачарія – голова  Аспен Ініціативою Африка — Найробі та Денис Полтавець– директор програмного розвитку Aspen Institute Kyiv.

Джон Уланга: «Багато людей по всьому світу відчули вплив російсько-української війни»

Джон Уланга є регіональним директором Східної та Центральної Африки, Trademark East Africa, членом Africa Leadership Initiative та East Africa. Джон підкреслив, що, як і багато африканських лідерів громадянського суспільства, він не мав нагоди брати участь у діалозі про війну в Україні. У той же час він упевнений, що є дійсно потреба в таких дискусіях- особливо в міжконтинентальних.

— Ми бачимо непотрібний, невиправданий, жахливий конфлікт. Механізми, запроваджені міжнародним співтовариством, не змогли вирішити конфлікт і ціна цьому невинні життя українських чоловіків, жінок і дітей. Але водночас багато людей у ​​всьому світі також відчули негативнивний вплив цієї війни. Ви бачите, що за останні 6 місяців ціни на пальне в Африці зросли більш ніж на 50%. У певних випадках ціни на деякі ключові товари, такі як папір, збільшуються понад 100%. Також є величезне зволікання з допомогою, яка була виділена на африканському континенті і зараз фактично спрямована на вирішення гуманітарної кризи, спричиненої російсько-українською війною.

Брюс Робертсон: «Коли ціни на імпортне олійне насіння та олію зросли, люди почали закуповувати набагато більше насіння локально»

Брюс Робертсон є засновником і генеральним директором Gulu Agricultural Development Company та членом Africa Leadership Initiative, South Africa. Він підкреслив, що блокада Росією українських портів та її вплив на ціни імпортних олії та насіння призвели до зростання інтересу африканських споживачів до місцевої продукції.

— В Африці присутні різні рівні урбанізації. Наприклад, в Уганді 85% людей живуть у сільській місцевості та ведуть натуральне господарство. У Замбії, ймовірно, близько 40%. А решта- десь посередині. Більшість населення сільської місцевості веде натуральне господарство. Продукти, які вони виробляють, це насіння сої, соняшнику, кунжуту, бавовни чи олійних культур. Коли ціни на імпортне олійне насіння та олію зросли, люди почали закуповувати набагато більше насіння місцевих виробників, і фермери побачили свій дохід. У цей час минулого року фермери отримували 1200 шилінгів за кг сої. Зараз вони отримують 2500. Тож цей дохід став більше ніж просто подвоївся.

Максим Субх: «Продовольча криза в Африці не має нічого спільного з міжнародними санкціями, введеними проти Росії»

Максим Субх – спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки. Він зазначивв, що прямою причиною продовольчої кризи в Африці є російська агресія та блокада українських портів.

— Продовольча криза в Африці не має нічого спільного з міжнародними санкціями, введеними проти Росії, оскільки ці санкції не поширюються на російський експорт продуктів харчування,зерна та добрив. Африка може зіткнутися з жахливими наслідками, якщо російська агресія продовжиться. Дуже істотною є залежність багатьох африканських держав від поставок зерна з України. Тому Україна намагається зарекомендувати себе як надійний партнер, здатний виконувати свої зобов’язання і продовжувати постачати в Африку життєво важливі продовольчі товари і зерно.

Наталія Яресько: «Росія намагається нав’язати Україні свій колоніалізм»

Наталія Яресько — голова наглядової ради Аспен Інститут Київ та міністрерка фінансів України (2014 — 2016). Наталія підкреслила, що в інтересах африканських країн бачити Росію такою, якою вона є.

— Росія є колоніальною державою, і розширення новітньої історії Африки значною мірою затьмарює залишки колоніалізму. Росія намагається нав’язати Україні свій колоніалізм. Сотні років історії: Російська імперія, Радянський Союз і тепер Російська Федерація намагалися зробити те саме. Я думаю, що це має бути єдність з Україною, щоб побачити, що це відбувається.

Наталя додала, що дозвіл колоніальній державі шантажувати світ їжею, енергією та ядерною енергією не призведе до розвитку.

Основна мета проєкту #UkrainianDialogue – створити діалоговий майданчик між українськими лідерами та міжнародними представниками для обміну правдивою інформацією про російсько-українську війну та обговорення того, як сприяти перемозі  України.

Аспен Інститут Київ вдячний Аспен Ініціативі Африка — Найробі за підтримку та можливість вести діалог з їхньою спільнотою.

X