fbpx

Аспен Інститут Італія: другий #UkrainianDialogue про те, як підтримати Україну

 

Важливо розповісти міжнародній спільноті правду про російську війну в Україні. Аспен Інститут Київ розпочав серію міжнародних подій #UkrainianDialogues. Їхня мета — поділитися особистими історіями українців, які допомагають захищати свободу нашої країни. А також розповісти міжнародній спільноті про те, як вона може нам допомогти. 13 квітня спільно з Аспен Інститутом Італія відбувся другий діалог. Модерувала захід Марта Дассу, старша радниця з європейських справ Аспен Інституту Італія. На початку заходу зі вступними промовами виступили Анджело Марія Петроні, генеральний секретар Аспен Інституту Італія, та Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ. Раніше Аспен Інститут Київ провів перший з #UkrainianDialogues для Аспен Інституту Іспанія.

Наталія Яресько: «Російська економіка оговтується після початкового спаду»

Наталія Яресько – голова Аспен Інституту Київ. Наталія вважає, що світ неправильно зрозумів сильні сторони українського характеру та слабкі сторони росіян. Те, що ми бачимо в Бучі та Маріуполі, є прикладами слабкості російського характеру. З іншого боку, ми бачимо інтенсивну єдність українців незалежно від віри, мови, регіону, та голосування на виборах.

Наталія також зазначила, що Україна вдячна за підтримку, яку отримує від демократичних країн, але цього недостатньо. Бо війна не закінчилася.

— Надто пізно нам надали військову підтримку. Нам потрібно більше, зокрема — з боку протиповітряної оборони. Санкцій теж було недостатньо. Ми бачимо, що російська економіка оговтується після початкового спаду. Ми бачимо, що доларові ресурси Росії щодня поповнюються за рахунок закупівлі Європою нафти і газу. До всіх російських банків мають бути застосовані санкції, мають бути закриті всі лазівки, де функціонує їхня фінансова система, а також припинено транзит нафти та газу з Росії.

Лана Зеркаль: «І Росія, і Путін все ще думають, що мають безмежні привілеї, бо Захід досі боїться заборонити їх енергетичні ресурси»

Лана Зеркаль – колишня заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції. Як і Наталія Яресько, Лана у своєму виступі також підкреслила важливість санкцій. Вона підкреслила, що нафтогазова сфера все ще приносить російській економіці близько ста мільярдів доларів. Цього достатньо для продовження російської агресії. Лана описала іранську модель санкцій і сказала, що її можна застосувати до Росії. Це означає продовження закупівлі російського газу без фінансування російського військового апарату шляхом збереження всіх російських фінансових ресурсів на рахунках європейських банків. Росія не зможе перервати постачання, тому що це фізично неможливо.

— І Росія, і Путін все ще думають, що мають безмежні привілеї, бо Захід досі боїться заборонити їх енергетичні ресурси та ввести на них ембарго.

Денис Кудін: Війна між Росією та Україною – це битва між Азією та Європою

Перший заступник міністра економіки Денис Кудін вважає, що війна між Росією та Україною – це битва між Азією та Європою: авторитарним і демократичним стилями керівництва. У цьому випадку Україна є продемократичною, проєвропейською країною, яка очікує, що європейська сім’я прийме її як «одну з них».

Денис також поділився баченням двох частин плану відновлення економіки. Є речі, які зараз реалізуються. Серед них захист внутрішніх виробників. Інша частина – повоєнний економічний розвиток. Денис наголосив, що єдиний шлях для України відбудувати країну – це стати членом Європейського Союзу через 24 місяці після угоди про припинення вогню.

— Ми бачимо, що прагнемо досягти 4 особливих стовпів цього розвитку: доступ до ринків G7 та ЄС, заходи для забезпечення позитивної міграції, зосередженість на військовому, аерокосмічному, харчовому виробництві, металообробці та машинобудуванні, IT, підтримка рівня капітальних інвестицій приблизно на рівні 35% ВВП.

Антон Дробович: Росіяни мають імперську оптику, яка завжди російськоцентрична і патерналістська

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович служить в Київській територіальній обороні. Він каже, що історію України та її автентичної культури, як і інших народів, що спочатку були захоплені Російською Імперією і згодом увійшли до Радянського Союзу, пересічні росіяни майже не знають. У них імперська оптика, яка завжди російськоцентрична і патерналістська. Це результат освіти, культури та освітньої політики останніх століть.

— Якщо розкрити актуальну російську соціологію, то де-факто мовчазний консенсус більшості росіян полягає в тому, щоб самостійно прийняти злочини клептоолігархічних еліт, якщо це не загрожує їхньому особистому добробуту, а їхня країна вважається сильною. При цьому ними легко маніпулювати.

Українські лідери розповідають про особливості російського та українського суспільств, причини російського вторгнення в Україну, його наслідки для інших країн, та шляхи, як західна спільнота може допомогти захистити цінності та мир у світі. Це не лише аналітика та інсайти, а й особисті історії боротьби за свободу та гідність.

Дивіться на YouTube
Слухайте на Apple Podcasts
Слухайте на Google Podcasts
Слухайте на Spotify

X