Аспен Інститутом Іспанія: перший #UkrainianDialogue про захист свободи України
Війна в Україні – це не тільки про те, що відбувається в нашій країні, а й про точку неповернення для всього західного світу. Аспен Інститут Київ разом із міжнародними партнерами розпочав серію панельних дискусій #UkrainianDialogue про оборону України від російської агресії.
8 квітня спільно з Аспен Інститутом Іспанія відбулася перша дискусія. Випускники Аспен-семінарів, які активно підтримують нашу країну з початку війни, поділилися своєю думкою про її природу та баченням того, як європейські лідери можуть допомогти у цій важливій обороні. Дискусія проходила за модерації Хосе Марії де Ареілси, генерального секретаря Аспен Інституту Іспанія.
Антон Дробович: «Українці довели, що є принципово добрі речі та цінності, з якими варто боротися»
Антон Дробович, який у мирний час обіймає посаду голови Українського інституту національної пам’яті, після початку війни вирішив приєднатися до Київської територіальної оборони. Він підкреслив, що причиною цієї війни був російський націоналізм імперського типу, ключовою рисою якого була опозиція до Заходу та його цінностей.
Антон переконаний, що Україна переможе: «Українці довели, що є принципово хороші речі і цінності, за які варто боротися. Нас підтримують майже всі: музиканти, артисти, політики, водії вантажівок, космонавти, футболісти, докери та хакери, спортсмени, моделі, єпископи. Ми всі побачили, що одна з найпотужніших армій на планеті була успішно переможена Збройними Силами України».
Наталія Ємченко: «Жоден мир не змінить головну парадигму Росії»
Наталія Ємченко – директорка зі зв’язків з громадськістю та комунікацій SCM. Вона народилася в Донецьку і була змушена покинути батьківщину вісім років тому, коли в цьому регіоні почалося вторгнення Росії. Наталія підкреслила, що головною метою росіян є ліквідація українців як нації. Також вона наголосила на трьох важливих типах економічних санкцій, які допоможуть в обороні України: повне ембарго на газ і нафту, закриття транзиту та санкції проти людей і компаній. Також Наталія зазначила, що великі європейські бізнеси готові слідувати європейським стандартам та бізнесовим практикам.
Наталія наголосила на тому, що консенсусу з України з Росією бути не може: «Важливо визнати, що немає місця для компромісу. Головна мета Росії – ліквідувати Україну як державу, а українців як націю. Ця війна почалася не 24 лютого. Вона почалася вісім років тому. Це означає, що жоден мир не змінить головної парадигми Росії».
Олександр Новіков: «Кожен росіянин несе відповідальність за цю агресію»
Олександр Новіков і Національне агентство з питань запобігання корупції, яке він очолює, відповідають за формування списку російських осіб та компаній, а також державних діячів, причетних до війни. Він підкреслив, що дуже важливо ввести санкції проти цих людей. Також Олександр сказав, що їхнім сім’ям, які вирішили жити не в Росії, потрібно заборонити в’їзд до Європи. Олександр припустив, що нова система безпеки повинна включати взаємне зобов’язання урядів заарештовувати іноземні активи агресора.
Також Олександр зазначив, що після початку цієї війни в Україні більше немає проросійських меншин: «У нашому суспільстві є консенсус, що Росія є загрозою для кожного українця. На мій погляд, кожен росіянин несе відповідальність за цю агресію: всі вони знали, що Путін диктатор і він хотів почати війну в Європі. З 2013 року всі вони знали, що його він прагне відкинути НАТО до кордонів 1991 року».
Даша Зарівна: «Ми боремося за своє майбутнє, а росіяни борються за чуже минуле»
Даша Зарівна – радниця з комунікацій Глави Офісу Президента України. У березні росіяни знищили її будинок у Херсоні. Вона підкреслила, що поле бою визначає майбутнє Європи. Також Даша зазначила, що дуже важливо поширювати серед західних лідерів повідомлення про те, що Україні потрібна зброя та інша підтримка для перемоги у цій війні.
Даша зазначила, що, незважаючи на те, що росіяни знищують Україну, вони програють цю війну: «Росіяни вторглися в наш дім, зруйнували наші життя і мрії. Але вони ніколи не виграють. Адже ми боремося за наше майбутнє, а росіяни – за чуже минуле».
Команда Аспен Інституту Київ вдячна нашим міжнародним партнерам із Аспен Інституту Іспанія за можливість пояснити їхній спільноті ситуацію в Україні та за їхню підтримку.
Українські лідери розповідають про особливості російського та українського суспільств, причини російського вторгнення в Україну, його наслідки для інших країн, та шляхи, як західна спільнота може допомогти захистити цінності та мир у світі. Це не лише аналітика та інсайти, а й особисті історії боротьби за свободу та гідність.
Дивіться на YouTube
Слухайте на Apple Podcasts
Слухайте на Google Podcasts
Слухайте на Spotify