fbpx

Аспен Інститут Київ презентує збірку текстів провідних українських інтелектуалів про суспільний договір

З 2022 року Аспен Інститут Київ працює над проєктом, присвяченим суспільному договору для України. У рамках цього проєкту Інститут проводить серію діалогових заходів різного формату для обговорення різних аспектів суспільної угоди. До діалогу Інститут залучає лідерів різних сфер, зокрема, державного управління, бізнесу, юриспруденції, політики, науки, медіа. 

У рамках проєкту Аспен Інститут Київ упорядкував для учасників семінарів “(Пере)осмислення суспільного договору для України”  збірку есеїв провідних українських мислителів щодо суспільного договору та його різних аспектів. Сергій Пролеєв, Олеся Островська-Люта, Олег Хома, Володимир Єрмоленко, Вахтанґ Кебуладзе, Ярослав Грицак, Павло Шеремета, Сергій Корсунський та Всеволод Речицький поділилися своїми роздумами щодо майбутнього устрою нашого суспільства, спільних принципів та цінностей як основи національного відновлення, протиріч та можливостей, які потребують постійної уваги лідерів та й всіх співгромадян.

Інститут заохочує до рефлексій про майбутнє країни та суспільний договір на основі Збірки.

Переглянути збірку

Цією збіркою Інститут підтримує обговорення ідей, пов’язаних з поняттям суспільного договору, його загальних і конкретних рис, важливих і для окремих секторів, і для суспільства загалом. Кожен есей містить спробу окреслити головні принципи, які лягатимуть в основу суспільного договору для України та цілісне бачення його положень для розвитку майбутнього України.

“Ми впевнені, що якомога ширше й відверте залучення до такого діалогу є корисним для розуміння векторів розвитку майбутнього. Саме від нашої здатності домовлятися та спільно діяти залежить і доля перемоги, і доля всієї країни, й навіть доля світового порядку найближчого десятиліття”, — говорить виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська. 

Упорядник Збірки: Олег Хома, професор, завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету і професор кафедри історії філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Редакційна колегія: Андрій Кулаков, програмний координатор програми для Спільноти Аспен Інституту Київ
Володимир Фадеєв, завідувач відділу Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України
Олег Хома, професор, завідувач кафедри філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету і професор кафедри історії філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Відповідальною командою з боку Аспен Інституту Київ є Юлія Тичківська, виконавча директорка, Денис Полтавець, директор програмного розвитку та Олена Фоміна, керівниця проєкту “Про суспільний договір для України”.

Проєкт “Суспільний договір для України” реалізується за підтримки NED (National Endowment for Democracy).

X