fbpx

Аспен Інститут Київ створює можливості для підлітків осмислити важливі суспільні теми: перший семінар «Діалоги про громадянство»

25 — 27 листопада Аспен Інститут Київ спільно з Малою академією наук України провів перший семінар «Діалоги про громадянство», який покликаний сприяти розвитку критичного мислення, формуванню власних цінностей та осмисленню уявлень про людську гідність у підлітків. Подія відбулась в межах IV етапу навчання «Мислити як громадянин» у Всеукраїнській школі з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін». 

Впродовж трьох днів 24 учасники проаналізували 6 праць класичних та сучасних мислителів філософів, а також сформували власні думки щодо таких тем, як  життя людини в суспільстві, держави, свободи та відповідальності громадянина.

Ділимося головними висновками, яких підлітки дійшли під час діалогів:

  • Необхідно мати власну думку. Сформувати прозору та правдиву картину про світ та події, які в ньому відбуваються неможливо покладаючись лише на думку інших так можна легко втрапити в пастку маніпуляції та дезінформації.
  • Особиста відповідальність кожного. Лише спільними силами кожного можна досягнути бажаного результату, як і чесної влади та відповідального громадянства в країні.
  • Цінності як орієнтир для кожної свідомої людини. Наші цінності визначають те, які рішення рішення ми приймаємо: і в контексті держави, і у ставленні до себе. 

Щиро дякуємо модераторам Денису Полтавцю, директору програмного розвитку Аспен Інститут Київ та Тимуру Демчуку, керівнику напряму корпоративних програм KMBS, та Юлії Вітюк, координаторці програми Aspen Teens. 

Неймовірна вдячність нашим партнерам Малій академії наук України і директору МАНУ Оксену Лісовому  та Школі «Агенти змін», зокрема засновниці школи — Катерині Клюзко, програмному менеджеру Сергію Низькохату та організаційній менеджерці Олені Котляр

Наші партнери, як і ми переконані, що розуміння питань державності та громадянства є необхідним для побудови доброго суспільства. Зокрема, їх важливо обговорювати вже в підлітковому віці. Тому окрім роботи з дорослими лідерами Аспен Інститут Київ створює можливості для підлітків щодо осмислення важливих суспільних тем. І найдієвішим інструментом для такого осмислення є діалог, зазначив Денис Полтавець.

X