fbpx

Аспен Інститут Київ провів діалог на тему «Реформа оплати праці на державній службі в Україні»

26 листопада лідери вели діалог на тему «Реформа оплати праці на державній службі в Україні». Це був перший з шести діалогів в межах проєкту «Доброчесність і врядування»

До участі долучились політики, публічні службовці вищого рівня, представники неурядових та міжнародних організацій та експерти, які підтримували впровадження реформи протягом останніх років. Під час діалогу вони обмінялись думками щодо головних проблем у сфері оплати праці на державній службі, а також запропонували своє бачення щодо їх розв’язання.

Серед основних проблем були зазначені:

  • Непрозорість, складність та нерівність  поточної системи оплати праці на держслужбі, що не дозволяє конкурувати за кращих професіоналів на ринку праці.
  • Відсутність акумульованих даних про оплату праці на всіх держслужбовців.
  • Високий вплив керівника на визначення розміру варіативної частини оплати праці, що може бути використано як для мотивації успішної роботи працівника, так і для стимулювання лояльних але  не завжди ефективних працівників.
  • Існування «заможних» та «бідних» інституцій, що призводить до нерівності оплати праці за виконання ідентичної роботи.
  • Складність реформування старої усталеної системи, у тому числі неможливість звільняти непродуктивних службовців.
  • Великий масштаб реформи.
  • Комунікація реформи держслужбовцям та роз’яснення змін.
  • Відсутність узгодженого бачення реформи оплати праці серед всіх стейкголдерів.

Учасники діалогу визнали необхідність продовження реформування системи оплати праці державних службовців, пов’язавши її з іншими реформами, такими як функціональна реструктуризація та оптимізація штату державного управління, децентралізація, розвиток єдиного бренду роботодавця для державної служби, цифровізація та обмін даними, покращення ефективності.

Модерував захід Роман Кобець, кандидат філософських наук, науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди.

Координувала подію Олена Фоміна, керівниця проєкту «Доброчесність і врядування».

Впродовж останніх років поняття доброчесності стає все більш значущим в житті нашого суспільства, особливо в контексті діяльності публічної сфери. Наразі дане поняття існує в декількох вимірах. Доброчесність є обов’язковою кваліфікаційною вимогою для зайняття посади суддів, має бути обов’язковим принципом роботи державного службовця, а також розвивається як окремий напрямок у академічній сфері. В цьому контексті ми запропонували розглянути одне з актуальних питань, безпосередньо пов’язаних з доброчесністю – оплату праці публічних службовців. Це фундамент для будь-якої продуктивної діяльності і тим більше – для діяльності публічної служби, – зазначила Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ.

Щиро дякуємо учасникам діалогу за щирість та неупередженість в обговоренні важливої теми, а також колегам з проєкту EU4PAR за підтримку в підготовці до діалогу.

Захід був проведений в межах проєкту «Доброчесність і врядування»Проєкт «Доброчесність і врядування» реалізується за підтримки гранту від National Endowment for Democracy.

 

X