fbpx

Аспенівці говорили з Ярославом Грицаком про переосмислення історії та характерні риси українців

18 листопада члени Аспен-спільноти зустрілися з істориком та членом Наглядової ради Інституту Ярославом Грицаком. Пан Ярослав презентував свою нову книгу «Подолати минуле: глобальна історія України».

Крім можливості реалізовувати свої та спільні ініціативи, Аспен-спільнота дає лідерам простір для обговорення важливих питань. Так, 18 листопада Аспен Інститут Київ провів для членів Спільноти презентацію книги історика Ярослава Грицака «Подолати минуле: глобальна історія України». Подія пройшла за ініціативи Надійки Гербіш

Основними темами події були: наша історія та її переосмислення, характерні риси українців, рецепт успіху української нації. Серед тез, які озвучив пан Ярослав:

  • Що б не писали історики, вони розповідають про свої часи та відповідають на виклики, актуальні для цього періоду. Відповідно, кожне наступне покоління має переосмислювати історію. 
  • Ми говоримо про вміння виживати, як про унікальну рису українців. Водночас, у США важко зустріти бідного українця — у більшості своїй це представники середнього класу. Отже, саме життєві обставини, а не “код нації”,  відіграють вирішальну роль. 
  • Українців об’єднує прагнення незалежної держави. Коли починалася анексія Криму, це бажання майже досягло рівня 1991-го року. Українці правильно реагують на зовнішню небезпеку та групуються перед нею, наче  їжак. 
  • Щоб бути нацією, ми маємо неправильно розуміти історію. Часом потрібне не нагадування про той чи інший досвід, а спільна згода забути його. 

Модерував подію Андрій Кулаков — Програмний координатор напряму Програми для Спільноти Аспен Інституту Київ. 

Ми прагнемо створювати для членів Спільноти додаткові можливості. Серед них — простір для обміну думками та досвідом з цікавими людьми. Після зустрічі з Ярославом Грицаком та презентації його нової книги буквально переповнюють роздуми та натхнення, — зазначила Лариса Латипова, директорка Програми для Спільноти Аспен Інституту Київ. 

X