fbpx

Конкурентні переваги України, робота з минулим та сила малого. Лідери вели діалог про ідентичність

13 листопада відбувся 8-ий семінар проєкту «Переосмислення української ідентичності». Діалог лідерів у рамках проєкту покликаний визначити ціннісні засади національної ідентичності, які б підтримували різноманітність поглядів та способів життя. 

Аспен Інститут Київ як платформа лідерського діалогу провів вже 8-ий семінар проєкту «Переосмислення української ідентичності».  Учасниками обговорення стали політичні лідери та державні службовці вищого рівня, лідери бізнесу та місцевого самоврядування, публічні інтелектуали. 

Мета обговорення — визначити ціннісні засади національної ідентичності, які б підтримували різноманітність поглядів та способів життя. Це сприятиме зміцненню фундаменту інклюзивної політичної нації та подоланню роз’єднуючих дискурсів. 

Українські лідери, які долучилися до семінару, вели діалог, апелюючи виключно до позицій одне одного. Вони могли погоджуватися або не погоджуватися з думками інших учасників. Водночас, дослухалися до них та осмислювали. В основі обговорення були тексти сучасних українських мислителів, написані та обрані спеціально для проєкту. 

Такі питання, як національна ідентичність, повинні постійно переосмислюватися. Прийти до однієї точки зору тут і зараз — просто неможливо. Водночас, дуже важливо, щоб українські лідери мали змогу вести неупереджений та об’єктивний діалог, почути одне одного, — зазначає Олена Фоміна, керівниця програми «Національна ідентичність» Аспен Інституту Київ. 

Серед питань, які були у фокусі обговорення на семінарі: 

  • Як працювати з українським минулим: ми щоразу наступатимемо на «граблі» чи використаємо їх, як інструмент, щоб позгрібати листя та посадити щось нове? 
  • Чи можна сприймати прагнення України до Європи, як кінцеву мету, чи, можливо, це тільки початок ще довшого шляху?
  • Як використати силу малого, наприклад, місцевих медіа, невеликих проєктів, для позитивних змін на національному рівні? 
  • Чи може фокус українців на власних свободах та виживанні бути конкурентною перевагою нашої держави?

Семінар модерували Роман Кобець, кандидат філософських наук, науковий співробітник Інституту філософії імені Г.С. Сковороди, та Наталія Кривда, професорка кафедри української філософії та культури Київського Національного університету ім. Т. Шевченка.

Проєкт ініційовано Міністерством культури та інформаційної політики України та реалізовується за підтримки Європейського Союзу.

X