fbpx

Члени української Аспен-спільноти взяли участь у міжнародному Аспен-семінарі для молодих європейських лідерів

Члени української Аспен-спільноти – Ілля Черногоренко, Ганна Новосад та Аліна Носенко – взяли участь у міжнародному Аспен-семінарі для молодих європейських лідерів, що відбувся 3-5 вересня.

Аспен-семінар для молодих європейських лідерів (Aspen Young European Leaders Seminar) – це щорічний міжнародний семінар для лідерів з різних країн, який організовують Центрально-Європейський Аспен Інститут та Аспен Інститут Німеччини за координації Європейської Аспен Ініціативи.

Всього у цьогорічному семінарі взяли участь 22 лідери з різних країн – представники бізнесу і медіа, громадського сектору, індустрії високих технологій, правозахисники та інші. Серед них – члени української Аспен-спільноти: 

Ілля Черногоренко – засновник Українського Центру Ефективності Правосуддя, Аспен-семінар “Справедливість, закон і суспільство – 6” 

Ганна Новосад – Міністерка освіти і науки України (29 серпня 2019 р. – 4 березня 2020 р.), Аспен-семінар “Шкільна освіта у вимірі майбутнього”

Аліна Носенко – директорка Klitschko Foundation, Аспен-семінар “Цінності та суспільство – 1”

Тема семінару – “Надламана Європа?” (“Fractured Europe?”). Учасники обговорювали сутність та історію європейської ідентичності, проблему спільних цінностей та перспективи європейського проекту, спираючись на праці Іммануїла Канта, Вацлава Ґавела, Петера Шнайдера, Ольги Токарчук, Загальну декларацію прав людини та інші тексти.

“Для мене основним відкриттям Семінару стали ідеї, закладені у текстах для обговорення. Ідеї: від актуальної наразі фрази Хав’єра Солани про те, що коронавірус позбавляє людину смаку та нюху, але не має позбавляти почуття гумору, до фундаментальної у всі часи ідеї Іммануїла Канта про те, що людина має сприйматись не як засіб для досягнення цілей інших, а як самоціль у самій собі”, – учасник семінару Ілля Черногоренко

У попередніх Аспен-семінарах для європейських лідерів уже взяли участь члени української Аспен-спільноти Оксана Нечипоренко (Цінності та суспільство – 2), Павло Кухта (Цінності та суспільство – 3), Микола Давидюк (Цінності та суспільство – 4), Дарина Завірна (Цінності та суспільство – 4), Дмитро Завгородній (Цінності та суспільство – 5) та виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська.

“Через прочитання текстів про цінності, рефлексії на процеси та події у Європі та світі авторів різних епох ХХ століття, я думаю, нам вдалось обговорити, чому ми є, де ми є зараз. Для мене було особливо цікавим, що ми, учасники з різних країн Європи, настільки легко розуміли та відчували один одного (навіть у Zoom), а наше обговорення духу часу було настільки схожим за тональністю та емоціями. Немов ми усі, хоч і такі різні, але як покоління пронизані цінностями демократії та свободи людини. Хочеться вірити, що це важливий маркер для неповторення помилок 20 століття”, – учасниця семінару Ганна Новосад.

Семінар проведено уже вчетверте. Попередні семінари відбулися у Сполето, Італія (2017), Ронда, Іспанія (2018) та Аннесі, Франція (2019). У зв’язку з пандемією COVID-19 цьогорічний семінар відбувся у онлайн-форматі.

X