fbpx

Діалог: “Допомога постраждалим від війни: ефективність у співдії” — Аспен Інститут Київ провів заключний захід Програми “Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців”

1 квітня Аспен Інститут Київ провів завершальний захід Програми Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців” — Діалог: “Допомога постраждалим від війни: ефективність у співдії”. Інститут реалізував Програму за ініціативи CORE Response в Україні.

Подія обʼєднала учасників попередніх Діалогів, представників Кабінету міністрів, Верховної ради, місцевого самоврядування, громадських організацій, бізнесу тощо.

З вітальними словами виступили виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська та виконавча директорка CORE Response в Україні Ліана Хоровицька.

Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ презентував результати Програми “Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців”. За час реалізації Програми Інститут організував Діалог та 3 семінари, які обʼєднали більше 150-ти учасників та учасниць із 7 регіонів України.

Під час заходу ключові стейкголдери сфери гуманітарної допомоги  з боку держави, місцевого самоврядування, міжнародних організацій та громадянського суспільства обмінялися думками щодо способів покращення координаційних механізмів. Серед них:

  • децентралізація координації в наданні гуманітарної допомоги;
  • стандартизація методик визначення потреб у допомозі постраждалим від війни;
  • ефективна комунікація на всіх рівнях надання гуманітарної допомоги;
  • упорядкування реєстрів надавачів та отримувачів гуманітарної допомоги, а також їх цифровізація;
  • розвиток людського капіталу та підготовка кадрів.

Сара Гілдінг дер Ведувен, Голова Управління ООН із координації гуманітарних справ в Україні, під час панельної дискусії “Координація гуманітарних справ в Україні” говорила про важливість співпраці з міжнародними організаціями для розуміння місцевої специфіки. Це необхідно, щоб надання гуманітарної допомоги постраждалим було максимально ефективним.

Під час першої панельної дискусії спікери обговорили засади державної політики у сфері гуманітарної допомоги. В обговоренні взяли участь: Роман Грищук, народний депутат України, Оксана Жолнович, міністр соціальної політики України, Юлія Соколовська, заступник Керівника Офісу Президента України. Модератор: Ліана Хоровицька, виконавча директорка CORE Response в Україні.

У рамках другої панельної дискусії учасники обговорили особливості надання гуманітарної допомоги на місцях. В обговоренні взяли участь представники місцевої влади: Віталій Кім, Начальник Миколаївської обласної військової адміністрації, Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова, Катерина Ямщикова, Секретар Полтавської міської ради, в.о.міського голови Полтави. Розмову модерувала Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ. 

Загалом Діалог обʼєднав більше 80 учасників. Ми вдячні кожному та кожній за внесок у щире обговорення — питання та коментарі як до спікерів, так і одне до одного.

Також дякуємо партнерам із CORE Response в Україні за реалізацію Програми та ефективну взаємодію!

X