fbpx

Діалог зі стейкголдерами: «Вплив децентралізації на публічне адміністрування в об’єднаних територіальних громадах»

14-15 квітня Аспен Інститут Київ провів онлайн консультації зі стейкголдерами з питань впливу реформи децентралізації на публічне адміністрування в об’єднаних територіальних громадах.

Участь у діалозі взяли представники 12 регіонів країни, які є лідерами на місцевому та національному рівнях: народні депутати України, представники Міністерства розвитку громад та територій України, місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади, громадських об’єднань, міжнародних організацій, експерти, а також учасники Програми «Добре врядування».

Досвідом успішного публічного адміністрування в громадах поділилися Олексій Дяченко, заступник Голови Веселівської селищної територіальної громади (Запорізька область) та Веніамін Сітов, Голова Мерефянської міської об’єднаної територіальної громади (Харківська область). «Підтримка підприємництва та залучення інвестицій є надзвичайно важливими для громади, ми створили Центр підтримки підприємництва при ЦНАП, який допомагає відкрити бізнес за спрощеною процедурою», – зазначив Олексій Дяченко. Веніамін Сітов наголосив на сталому розвитку громади, плідній співпраці з проектами міжнародної технічної допомоги та активному залученню громадськості до вирішення громадських справ.  

Представники стейкголдерів обговорили пропозиції до державної політики у сфері публічного адміністрування в ОТГ, які були сформовані за результатами діалогів, проведених 10-11 грудня 2019 року. Учасники діалогу також надали свої рекомендації за такими напрямами:

  1. Формування громад та процес передачі повноважень.
  2. Організаційна спроможність органів самоврядування ОТГ здійснювати розширені повноваження економічної політики.
  3. Залучення громадськості та взаємодії із стейкголдерами.

Під час обговорення найбільш дискусійними були питання розмежування повноважень між базовим рівнем місцевого самоврядування (ОТГ), районним та обласним. Більшість учасників наголошували на неприпустимості повноважень ОТГ та ОМС на районному рівні. Висувалися пропозиції щодо посилення міжмуніципальної співпраці в управлінні медичними закладами другого рівня (поліклініки). 

В питанні посилення якості публічного адміністрування учасники черговий раз підкреслили роль професійного рівня службовців місцевого самоврядування, необхідність розробки професійних та освітніх стандартів. Важливим аспектом якості управління громадами є політична компетентність, спроможність формувати ефективну місцеву політику депутатів місцевих рад. 

Учасники діалогу домовились продовжувати співпрацю та спільно напрацьовувати пропозиції для зміцнення управлінської спроможності об’єднаних територіальних громад. Такі рішення будуть представлені в межах Програми «Добре врядування». 

Детальніше про Програму «Добре врядування» за посиланням >>

Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate та National Endowment for Democracy.

X